MiastoWiadomości

Wycięto chore drzewa w parku miejskim

Już od tygodnia trwają prace przy wycince chorych drzew w parku. Po jesiennym przeglądzie drzew okazało się, że 15 z nich znajduje się w bardzo złym stanie biologicznym. Miasto uzyskało pozwolenie ze Starostwa Powiatowego w Jaśle na wycięcie 12 tych, które są w najgorszym stanie.

Wycięto chore drzewa w parku miejskim

Drzewa wykazywały wypróchnienia pnia, pęknięcia kory, obumarcie znacznej części korony, dlatego też pojawiło się realne zagrożenie złamania gałęzi lub całkowitego wywrócenia się pnia podczas wiosennych burz i wiatrów. Niestety takie przypadki zdarzyły się w 2011 i 2012 roku, dlatego też, aby temu zapobiec, zdecydowano o wycince dużo wcześniej.

Drzewostan parku miejskiego jest bardzo wiekowy i trzeba liczyć się z tym, że drzewa coraz częściej będą chorować i muszą być zastępowane młodymi egzemplarzami. Obecnie usuwane zostaną zastąpione nowymi, szlachetnymi gatunkami drzew parkowych wiosną i jesienią bieżącego roku. Wśród młodych drzewek pojawią się buki czerwonolistne, dęby szypułkowe o pokroju strzelistym, platany klonolistne.

Pozyskane przy wycince drewno, może zostać sprzedane lub przekazane do rozdysponowania przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LUZAK
LUZAK
2024 lat temu

Jak władza choruje,o i drzewa muszą!

bhp
bhp
2024 lat temu

Obok Strasznego Dworu na posesjach Jasielskiej Sp-ni Mieszkaniowej wykarczowano kilkanaście zdrowych iglaków,a na tym miejscu wybudowano parkingi.Czy również w parku w miejscach wykarczowanych drzew będą budowane parkingi.?

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

żeby tylko sprzedać na Palenie ? mało kasy im to za darmo politycy biorą

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Z tym co jest chore w naszym kraju należałoby postąpić podobnie jak z tymi drzewami………..

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x