Wiadomości

Wycięto topole przy ulicy Mickiewicza

Taką decyzje podjął Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle. Przyczyną było niszczenie chodnika przez korzenie drzew.

Łącznie wyciętych zostało 10 topoli. W ich miejsce posadzono 40 lip i 3 miłorzęby zakupione przez Powiatowy Zarząd Dróg. Teraz drzewa znajdują się przy ulicy, ale na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej.

Samego zasadzenia drzew dokonali uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

W najbliższym czasie zostaną usunięte pnie ściętych topoli i wyremontowany chodnik na tym odcinku ulicy. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

fot. Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

Sukces "Zarządu" na skalę światową. Teraz posadzą lipy i miłorzęby – zakup szalenie udany i trafny, co do potęgującego się bezrobocia w regionie, to tam będziemy leżeć na zielonej trawce pod miłorzębami! Może wkrótce zmieni się nazwa ulicy, bo w takim stanie jak ona jest w chwili obecnej, to nie powinna nosić nazwy Adama Mickiewicza. Ale mały problem bo wystarczy tylko wykreslić "Mikiewicza" i dopisać nazwisko jkiegoś innego słynnego Adama a takich w Jaśle nie brakuje (bohaterów). Szanowny Zarząd chyba pomylił role, gdyż powinien łatać dziury i remontować tragicznie wyglądające Jasielskie drogi powiatowe, a nie zajmować się sadzeniem drzew od… Czytaj więcej »

Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

Oczywiśie to jest sukces "POWIATOWEGO ZARZĄDU DRÓG W JAŚLE" nie mylić z innymi zarządami i nie przypisywać innym tego wiekopomnego sukcesu !:yes:

PO-informowany
PO-informowany
2024 lat temu

nie wycieli "Drzewa" bo oan dalej jest w zarzadzie

Jazzz
Jazzz
2024 lat temu

TRAGEDIA! Niestety lipy i malorzedy do "najpiekniejszych" nie naleza, niestety rowniez za kilka lat trzeba bedzie i je wycinac – no debile. Troche po swiecie pojzedzic albo zatrudnic KOGOS KTO SIE NA TYM ZNA NA MILOSC BOSKA! Korzenie trzeba wyciagnac, a zamias topornych lip i beznadziejnych milozebow mozna by posadzic cos ladniejszego i bardziej odwaznego: 1. scotch laburnum, Laburnum Alpinum – jasno zolte kiscie kwiatow na wiosne, wspaniale zielone liscie – 7m wysokosci, 7m szerokosci 2. Rododendron, Rhododendron arboreum, wspaniale duze czerwone kwiaty, do 12m wusokosci, 3m szerokie 3.Kentucky coffee tree, Gymnocladius dioica 'Variegata' – 15m wysokosci, 12m szerokie 4.… Czytaj więcej »

Ktoś
Ktoś
2024 lat temu

Ale przezywacie :/robotą sie zajmijcie a nie biadoleniem …. jasielskie nieroby;/

Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

Do ktoś ! zabolało ? niestety kolejna porażka !

rrrrrrrrrrrrrrr
rrrrrrrrrrrrrrr
2024 lat temu

jak wyzej
choćby niewiem jak bylo to zawsze im zle

Q
Q
2024 lat temu

niektorym przynajmniej zalezy na tym miesicie..stad takie komentarze

Żabka
Żabka
2024 lat temu

Nie bardzo rozumiem co chcecie od nowo dobranych gatunków, uważam że są w porządku. Może nie są to jakieś oryginalne rośliny, ale są to drzewa mało wymagające. Miłorząb jest jedynym gatunkiem liściastym należącym do nagozalążkowych. Jest odporny na mróz, suszę, choroby i szkodniki, a na tym w szczególności nam zależy. Ma bardzo ciekawe liście i owoce. Lipa (myślę, że o niej nie trzeba dużo mówić długowieczne, polskie drzewo) o którym poeta pisał wiersze. Uważam, że obsadzanie ulic takimi gatunkami jakie podał Jazz może i jest dobrym rozwiązaniem, ale np. Laburnum Alpinum jest rośliną silnie trującą (wszystkie jej części), Parrotia persica… Czytaj więcej »

Panna Nikt
Panna Nikt
2024 lat temu

"Ktos", kiss …:rip: Te topole to moje dziecinstwo, teraz to osiedle wyglada jak pol d… zza krzaka. Chodniki mozna w inny sposob zalatwic. Szum tych topoli w letnie wieczory relaksowal, a i ptaszki spiewaly, a teraz samochody i bachory pewnie sie rozdzieraja :upset:

Władysław
Władysław
2024 lat temu

Popieram decyzję w sprawie wycinki,bo mozna było na mordę ,faktycznie paść,potknąwszy się o zwichrowane płytki chodnikowe.Przy okazji budowy nowego chodnika,należałoby poprawić ulicę,by jak dotychczas samochody nie chlapały przechodniów w czasie deszczu.To też trzeba widzieć.Ulic sie wyciąc nie da,trzeba je podsadzić asfaltem.

franco
franco
2024 lat temu

Przypomoinam że jest to ulica którą codziennie przemierza "nasza" haha Pani Burmistrz. Jest to jedna z najdłuższych ulic w mieście jej początek 1 LO , koniec przed Kościołem w Dąbrówce. Jest to odcinek ok 5 do 6 km. Cechą charakterystyczna tej drogi jest min: źle wyprofilowane zakręty, chodniki jeżeli są to są w stanie tragicznym , a ilość i wielkość dziur przekracza wszelkie granice. Widocznie ten stan drogi Pani Burmistrz nie przeszkadza ponieważ od początku swojej kadencji nie zrobiła i nie wpłynaeła na nikogo aby stan tej drogi poprawić, a to jeden z priorytetów Jej założeń przedwyborczych. Domniemam że Pani… Czytaj więcej »

GM
GM
2024 lat temu

B):D:rol::uhoh::no::shy::lol::rip::yes::mad::bigeek::bigrazz::smilewinkgrin::confused::upset::sleep::)k……wycieto:upset::upset::upset::|:(:o

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x