Wiadomości

Wypadek na przejeździe kolejowym

Wczoraj około 17.30 w Jaśle doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg  zderzył się z samochodem osobowym. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący suzuki swift, 63-letni mieszkaniec gminy Jasło, jechał ul. Fabryczną w kierunku ul. Bieszczadzkiej. Dojeżdżając do niestrzeżonego przejazdu kolejowego najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i nie upewnił się czy może bezpiecznie przejechać. Kierowca wjechał na przejazd bezpośrednio przed zbliżający się  pociąg relacji Rzeszów -Jasło.  Doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów. Siłą uderzenia samochód osobowy został odrzucony na nasyp kolejowy.

Kierujący  suzuki 63-latek może mówić o dużym szczęściu, gdyż  nie doznał obrażeń, nie ucierpiał też nikt z podróżujących pociągiem. Maszynista i kierowca byli trzeźwi. Utrudnienia na tym odcinku linii kolejowej trwały ponad godzinę. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do pieszych i kierujących pojazdami  o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych w rejonach przejazdów kolejowych. Zatrzymajmy  się przed każdym z nich zarówno  niestrzeżonym jak i strzeżonym. Pociąg się nie zatrzyma. Jego droga hamowania to kilkaset metrów.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x