MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Wystrzegajmy się oszustów

Po wizycie oszusta, starszy mieszkaniec Jasła stracił portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Pokrzywdzony zaufał nieznajomemu mężczyźnie i wpuścił go do mieszkania. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem.

Wystrzegajmy się oszustów (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W miniony piątek do drzwi domu 77-letniego mieszkańca Jasła zapukał nieznajomy. Mężczyzna przedstawił się i poinformował starszego pana, że zbiera pieniądze na chore dziecko, które obecnie przebywa w szpitalu. Gdy pokrzywdzony przekazał mu pewną kwotę, oszust porosił go jeszcze o coś do jedzenia. Kiedy gospodarz udał się do kuchni, nieznajomy wykorzystał jego nieuwagę i z przedpokoju skradł portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Po otrzymaniu kanapek podziękował właścicielowi mieszkania za pomoc i szybko wyszedł.

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem. Zachowajmy ostrożność i bądźmy przezorni. Oszuści celowo starają się odwrócić naszą uwagę po to, aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń, nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, nie przekazujmy im żadnych pieniędzy, niezwłocznie poinformujmy o tym Policję.

Zwracajmy również uwagę na osoby obce  przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszego domu, sąsiedztwa, jeżeli zachowują  się podejrzanie nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997!

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kargul
Kargul
2024 lat temu

To w jaśle tako fest zimo?

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Trudno będzie się wystrzegać oszustów,skoro jest ich więcej niż oszukiwanych…Takie miasto,i taki kraj!!! Ale próbować trzeba i mieć nadzieje,że ich kres jest bliski!!!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x