r e k l a m a
MiastoWiadomości

Zapisy do przedszkoli miejskich

23 marca rozpoczyna się rekrutacja dzieci do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2015/2016. Dzieci już uczęszczające do przedszkola będą kontynuować edukację na podstawie Deklaracji złożonej przez rodziców. Rodzice dzieci nowo zgłaszanych mogą składać wnioski do trzech wybranych przedszkoli, wskazując kolejność przyjęcia.

Zapisy do przedszkoli miejskich

Pierwszeństwo mają dzieci 5-letnie, zamieszkałe na terenie miasta Jasła, objęte obowiązkowym wychowaniem przedszkolnym. Prawo do wychowania przedszkolnego od 1 września 2015 r. uzyskały na mocy przepisów ustawy o systemie oświaty również dzieci 4-letnie.

W mieście funkcjonuje dziewięć przedszkoli publicznych. Dodatkowo miasto prowadzi trzy oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nr 7, 10 i przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 (Szkoła Podstawowa nr 8). Wszystkie publiczne przedszkola miejskie zapewniają wysoki poziom usług edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych, oferują pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz rozwijanie talentów i uzdolnień przedszkolaków. Wysokość miesięcznej opłaty za przedszkole wynosi 210 zł, w tym 126 zł za żywienie.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x