MiastoWiadomości

Zarzuty i areszt dla czterech napastników

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Napastnicy zaatakowali 18-latka, bili go metalową pałką i zabrali mu zegarek. Sprawcy usłyszeli zarzut kierowania gróźb karalnych oraz pobicia dwóch osób. Jeden z zatrzymanych dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. W obliczu zebranych przez funkcjonariuszy dowodów, sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

Zarzuty i areszt dla czterech napastników

Do zdarzenia doszło w środę. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że około godz. 21.30 na ul. Asnyka, 18-letni mieszkaniec Jasła został zaczepiony przez grupę mężczyzn. Jeden z nich zażądał od pokrzywdzonego papierosa. Gdy 18-latek oświadczył, że nie ma, napastnicy zaczęli go bić pięściami, kopać po głowie i uderzać metalową pałką. Po chwili zażądali zegarka. Gdy młody człowiek odmówił, ponownie otrzymał kilka ciosów i uderzeń pałką, po czym sprawcy zabrali swój łup.

W tym samym czasie agresywni mężczyźni rzucili się także na będącego w pobliżu kolegę 18-latka, którego również zaczęli bić, kopać i uderzać pałką. Zdołał on jednak wyrwać się i uciec. Napastnicy oddalili się w kierunku ulicy Czackiego, a następnie Mickiewicza, zaczepiając napotkane po drodze osoby.

Pokrzywdzony mieszkaniec Jasła po pewnym czasie zgłosił popełnienie przestępstwa dyżurnemu komendy. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w rejon miejsca zdarzenia zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zostali powiadomieni o kolejnym pobiciu, do którego doszło w jednym z barów na os. Gamrat w Jaśle.  Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że znani mu mężczyźni, których rysopis odpowiadał poszukiwanym osobom, po wejściu do baru wszczęli awanturę. Następnie przewrócili go i dotkliwie pobili oraz grozili pozbawieniem życia, po czym wyszli na zewnątrz lokalu i oddalili się.

Dzięki zdobytym informacjom, jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie jednego z napastników. Następnego dnia na komendę trafili pozostali podejrzani. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy Jasła w wieku od 19 do 23 lat. W mieszkaniu najstarszego z nich, funkcjonariusze znaleźli również  marihuanę  i amfetaminę.

W toku postępowania całej czwórce podejrzanych śledczy postawili zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz pobicia dwóch osób. Ponadto dwaj napastnicy  usłyszeli dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych wobec jednego z pokrzywdzonych. Najstarszy z podejrzanych odpowie również za posiadanie środków odurzających.

Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe dwa miesiące spędzą w odosobnieniu. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Będzie ona zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawców.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
czeskido gorylgorylAdiEwa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AC
Gość
AC

pewnie cygani !!

obserwator
Gość
obserwator

Ty jesteś cyganem;)

daro
Gość
daro

pieprzona dzicz ujawnic twarze tych obsrancow

olaaa
Gość
olaaa

to nie cyganie

Ewa
Gość
Ewa

Komendant Woznik mówił.że w Jaśle jest bezpiecznie.

Adi
Gość
Adi

w takich chwilach człowiek żałuje że nie ma kary śmierci

goryl
Gość
goryl

to jakaś małpa, bo ma owłosione łapy

do goryl
Gość
do goryl

na ciebie nie trafił..a szkoda

czeski
Gość
czeski

smoluchy jebane

Close
X