r e k l a m a
MiastoWiadomości

Zatrzymany za kłusownictwo

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Skołyszyn podejrzanego o kłusownictwo. Na terenie jego posesji znaleźli poćwiartowane tusze zwierzyny. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w pobliskim lesie rozstawił kilkanaście pułapek. Jego łupem padły dwie sarny. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zatrzymany za kłusownictwo

W miniony poniedziałek dyżurny komendy otrzymał informację, że w lesie na terenie gminy Skołyszyn w zastawiony wnyk wpadła sarna. Z relacji zgłaszającego wynikało, że chwilę wcześniej, gdy był na podwórzu swojego domu, usłyszał pisk zwierzyny dobiegający z pobliskiego lasu. Kiedy zbliżał się do miejsca, z którego dochodziły odgłosy zobaczył uciekającego mężczyznę oraz sarnę, która wpadła w zastawiony wnyk. Zwierzę nie zdołało uwolnić się z zaciśniętej na szyi stalowej linki i udusiło się.

Policjanci, którzy zajęli się zgłoszeniem, podążając za śladami pozostawionymi na śniegu przez uciekającego mężczyznę, dotarli do domu 50-letniego mieszkańca gminy Skołyszyn. Na terenie jego posesji za budynkiem gospodarczym, znaleźli nogi oraz skórę sarny. Gospodarz początkowo nie przyznawał się do zabicia zwierzyny. Zmienił zdanie, gdy funkcjonariusze w czasie przeszukania jego domu zabezpieczyli poćwiartowaną tuszę sarny.

Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W czasie dochodzenia policjanci ustalili, że wnyk, w który wpadła sarna, nie był jedyną zastawioną przez mężczyznę pułapką na zwierzynę. Okazało się, że w pobliskim lesie zatrzymany rozstawił jeszcze kilkanaście innych sideł. Zostały one znalezione i zabezpieczone.

Wczoraj 50-latek usłyszał zarzut kłusownictwa. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i potwierdził, że jego łupem padły dwie sarny.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą Prawo łowieckie, kto:

gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje lub wprowadza do obrotu narzędzia i urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku,
wchodzi w posiadanie zwierzyny za pomocą broni i amunicji innej niż myśliwska, środków i materiałów wybuchowych, trucizn, karmy o właściwościach odurzających, sztucznego światła, lepów, wnyków, żelaz, dołów, samostrzałów lub rozkopywania nor i innych niedozwolonych środków podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
nie będąc uprawnionym do polowania wchodzi w posiadanie zwierzyny podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kozak
kozak
2024 lat temu

a skąd ten Pan był (miejscowość)?

bzzz
bzzz
2024 lat temu

mało jest takich capów?? ja bym im to samo zrobil, noga w pasci, kulka i ostrzał !! biedne zwierzaki

Mike 39
Mike 39
2024 lat temu

Do Kozak jak się najprościej dowiesz? to tylko na Policji idź i zapytaj oni ci zapewne powiedzą co ci do tego człowieku robisz za cb radio i ogłaszasz wszem i wobec kto to był ??

kozak
kozak
2024 lat temu

do Mike 39 już nawet zapytać nie wolno 🙂

kłusownik
kłusownik
2024 lat temu

do bzzz,capem to ty jesteś, nie pomyslałes capie jeden że może niemieli co jeśc

gajowy
gajowy
2024 lat temu

Jeśli się skazuje wygłodzone i wychłodzone zwierzęta na powolne konanie w tak ogromnych cierpieniach,to trzeba niemieć żadnych odruchów człowieczeństwa.Jest to typowe bestialstwoJaki jest stosunek człowieka do bezbronnych zwierząt,taki też jest jego stosunek do drugiego człowieka.W takich przypadkach organy ścigania powinny dokładnie rozpracować bestialstwo i dokładnie i przykładnie ukarać.

LIZODROP
LIZODROP
2024 lat temu

Facet wrócił do epoki,do której zmierzamy…To jedno.A drugie: pytanie-czy aby nie był głodny,bo bezrobotny(nie ze swojej winy?)…. jest też trzecie rozwiązanie: w więzieniu w taki mrozy być,mieć wikt,opierunek,nieograniczony dostęp do lekarza,kultury itp relaksu to czysty zysk… Fakt znęcania,mordu na zwierzynie gorszy,ale trzeba też żyć.Dobrze ,ze choć za ten fakt,nie ma paragrafu! Tylko podatki.

hmmm
hmmm
2024 lat temu

zaradny chlop byl ciekawe czego tak karzda sprawe ludzie komentuja i interesuja sie jakby wlasnego zycia niemieli .to jest jego tego goscia sprawa jego zycie itp

obywatel RJS
obywatel RJS
2024 lat temu

ja bym mu dał 20tyś kary..i tyle nic mi po jego odsiadce…a pieniądze powinny być przeznaczone na cele charytatywne dla zwierząt w lasach…

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x