Wiadomości

Zdążą przed pierwszym dzwonkiem?

Rodzice przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 3 obawiają się, że ich dzieci nie będą mogły rozpocząć nowego roku szkolnego. Powodem jest prowadzona przez MPGK budowa sieci ciepłowniczej.

Teren przedszkola przypomina obecnie linię okopów. Dojście do budynku przy ul. Floriańskiej zostało rozkopane. Alternatywnego nie ma. W wykopach ułożono rury ciepłociągu. Zostaną one doprowadzone do znajdującego się obok przedszkola budynku, którego inwestorem jest Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Prace na koniec wakacji

Krajobraz jak widać jest księżycowy, pozostało tydzień do rozpoczęcia roku szkolnego – martwi się Bogumiła Sojka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr3 w Jaśle.

Już w kwietniu UM powiadomił dyrekcję, że będzie prowadzona budowa sieci ciepłowniczej. Nie był jednak podany termin rozpoczęcia prac.

Rozmawiałam w czerwcu z wiceprezesem Dudkiem i zasugerowałam, że już po 28 czerwca mogą wchodzić z tymi pracami. Wtedy jest mniej dzieci i nie byłoby tego problemu, czy zdążą, czy nie –  przekonuje Sojka.

Niestety. Prace ruszyły dopiero tydzień temu.

Wcześniej nie można było rozpocząć ze wzglądu na to, że trochę wydłużyły się czynności związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej i uzyskaniem pozwolenia na rozpoczęcie tych robót – przekonuje Jan Kmiecik, prezes MPGK.

Rodzicielskie obawy

Rodzice przedszkolaków są zaniepokojeni rozmiarem robót i zbliżającym się nowym rokiem szkolnym.

Rodzice do nas dzwonią, pytają, co się dzieje, bo jak widzą chociażby z okien „Europy” jak to wygląda, to mają wątpliwości – mówi dyrektor przedszkola.

Czy zdążą?

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Jan Kmiecik uspokaja i zapewnia, że najpóźniej do końca miesiąca wykonawca zakończy prace.

Jest z mojej strony zapewnienie, że dzieci będą mogły z opiekunami dojść bezpiecznie do przedszkola i placu zabaw, który jest w pobliżu budynku – mówi Kmiecik.

Podobne zapewnienie prezes złożył wczoraj dyrektorce przedszkola.

Trzymam pana prezesa za słowo. Po raz pierwszy spotykam się ze stanowczym postawieniem sprawy, że ktoś bierze pełną odpowiedzialność za to, co robi. Pan prezes zapewnił, że gdyby miał cień obawy,  że nie zdąży, to nie rozpoczynałby tych prac – mówi  Bogumiła Sojka.

Jak się dowiedzieliśmy, wykonawca zakończył główne prace przy sieci ciepłowniczej. Od jutra zacznie się przysypywanie rur piaskiem. Do końca tygodnia teren zostanie wyrównany. A dojście do przedszkola wyłożone grysem. Wkrótce też Miasto rozpisze przetarg na wykonie nowej drogi dojazdowej.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mama
mama
2024 lat temu

Oby to co mówi ten Pan było pewne, bo to jest jedyne dojście na przedszkole

ZbiGNIEW
ZbiGNIEW
2024 lat temu

Pan Jan to jest FIRMA, rzetelny człowiek, ufam Jego zapewnieniom

ek
ek
2024 lat temu

życzę powodzenia…

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x