r e k l a m a
Wiadomości

Zebrano 7 tys. zł na renowację jasielskiego cmentarza

7 tys. zł trafiło w niedzielę do puszek podczas kwesty na rzecz odnowy pomników na Starym Cmentarzu w Jaśle. Zebrana kwota i 5 tys. zł, uzyskane z licytacji  zdjęć Tomasza Kasprzyka zostaną przeznaczone na renowację najstarszego nagrobka na cmentarzu jasielskim – świętego Jana Ewangelisty.

Pochodzący z 1878 roku pomnik świętego Jana Ewangelisty zostanie odnowiony prawdopodobnie przez pana Mirosława Babicza, który na swoim koncie ma wiele odrestaurowanych zabytkowych grobowców i pomników m.in. w Krośnie.

Kwesta spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony jaślan oraz gości, którzy odwiedzali 1 listopada jasielską nekropolię.

Podczas kwesty widać było, że ludzie bardzo się cieszyli z tego, że w Jaśle zbiera się pieniądze na ratowanie zabytków cmentarza wzorem innych miast. Również przyjezdni goście odwiedzający jasielski cmentarz wrzucali hojne datki do puszek – mówi Tomasz Kasprzyk.

Zebrane pieniądze w całości pójdą na renowacje nagrobka św. Jana Ewangelisty, jednak jak podkreśla Tomasz Kasprzyk, pomników, które wymagają renowacji jest o wiele więcej.


Aktywną opieką nad jasielską nekropolią i renowacją zabytkowych nagrobków oraz organizatorem pierwszej jasielskiej kwesty jest powołany 16 października społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Fotorelacja

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
basia
basia
2024 lat temu

brawa dla pani burmistrz za podjęcie cennej inicjatywy.! 😀

Ad
Ad
2024 lat temu

Miejsce PiS jest na politycznym cmentarzu.
Przynajmniej jednej z tych osób AMEN

kamil
kamil
2024 lat temu

Brawa dla inicjatywy…

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x