Wiadomości

Złodziej pieniędzy z kościelnych skarbonek zatrzymany [wideo]

Jasielscy policjanci zatrzymali złodzieja, który kradł pieniądze z kościoła Ojców Franciszkanów w Jaśle. Mężczyzna przy pomocy specjalnie wygiętych drutów  wyciągał banknoty ze skarbonek wystawionych w kościele. Jego działanie na gorącym uczynku zarejestrowała kamera.

Od dłuższego czasu zakonnicy z Klasztoru Ojców Franciszkanów w Jaśle podejrzewali, że ktoś kradnie pieniądze, które wierni wrzucają do skarbonek wystawionych w kościele. Złodziej upatrzył sobie szczególnie skarbonkę ustawioną przy bocznym ołtarzu św. Antoniego. Franciszkanie postanowili zamontować w tym miejscu monitoring. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wkrótce kamera  „złapała”  złodzieja na gorącym uczynku.

W miniony wtorek nagrany mężczyzna ponownie pojawił się w kościele. Zawiadomieni o tym policjanci po chwili byli na miejscu. Całkowicie zaskoczyli  złodzieja. Mężczyzna został przewieziony do jasielskiej komendy. Złodziejem okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Rymanów. Miał przy sobie zestaw specjalnie wygiętych drutów, którymi wyjmował ze skarbonek składane w ofierze banknoty.

W czasie przesłuchania przyznał, że od początku lutego do dnia zatrzymania kradł kilkadziesiąt razy. W każdym przypadku zabierał ze skarbonek sumy od 10 do 60 zł. Łącznie skradł około 1500 zł. 

Podejrzany nie był wcześniej karany. Poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 2 lata. Zobowiązał się również do zwrotu skradzionych pieniędzy.

KPP Jasło

materiał operacyjny KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
~oburzonaixihanka580 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hanka580
Gość
hanka580

biedak zamiast żebrać wolał kombinowaći to jeszczeprzy św. Antonim:

ixi
Gość
ixi

Kara jest smieszna..zawiasy i grozenie paluszkiem – co to za Sady!?

~oburzona
Gość
~oburzona

ale chamstwo! Ten człowiek nie ma za grosz inteligencji? Żeby okradać i to jeszcze Kościół?!

Close
X