MiastoWiadomości

Złodzieje paliwa i akumulatorów zatrzymani

Policjanci z posterunku w Dębowcu zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy włamywali się m.in. do koparko-ładowarek. Złodzieje kradli paliwo oraz akumulatory. Na swoim koncie mają kilka takich przestępstw. Funkcjonariusze ustalili również osoby, do których trafiły skradzione urządzenia.

Złodzieje paliwa i akumulatorów zatrzymani (fot. Komenda Powiatowe Policji w Jaśle)

Policjanci z Dębowca prowadzili czynności w sprawie kradzieży z włamaniem, do której doszło w połowie sierpnia na terenie miejscowej żwirowni.  Funkcjonariusze ustalili, że ktoś włamał się do spychacza i dwóch koparko-ładowarek, z których skradł warte ponad 3 tys. złotych akumulatory oraz 100 litrów oleju napędowego.

Policjanci w toku prowadzonego dochodzenia, na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji, wytypowali trzech młodych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Dwaj bracia w wieku 16 i 20 lat z gminy Nowy Żmigród i ich 19-letni kolega z gminy Osiek Jasielski zostali zatrzymani. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W obliczu przedstawionych dowodów młodzi ludzie przyznali się do kradzieży.

W czasie postępowania okazało się, że nie jest to ich jedyne przestępstwo. Policjanci ustalili, że podejrzani końcem lipca br. włamali się również do dwóch koparek na terenie Dębowca, a początkiem sierpnia 19-latek i 20-latek okradli ładowarkę zaparkowaną przy ul. Krakowskiej w Jaśle. Wówczas ich łupem padło łącznie 140 litrów oleju napędowego.

KPP Jasło
Funkcjonariusze ustalili także osoby, którym podejrzani sprzedali pochodzące z kradzieży akumulatory. W domu 30-letniego mieszkańca gminy Osiek Jasielski i 39-letniego mieszkańca gminy Nowy Żmigród policjanci odnaleźli skradzione urządzenia. Wkrótce odpowiedzą oni za paserstwo.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty trzech kradzieży z włamaniem. Przyznali się do przestępstw i dobrowolnie poddali karze roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszaniu wykonania kary na okres 3 lat. Zobowiązali się również do wyrównania wyrządzonych szkód. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Odzyskane akumulatory policjanci zwrócili właścicielowi.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cyc
cyc
2024 lat temu

i tak im nic nie zrobią…

ivfrkl
ivfrkl
2024 lat temu

wiecie kto to???

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x