MiastoWiadomości

Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei paliwa. Mężczyźni próbowali ukraść olej napędowy z baku samochodu ciężarowego. Jeden z nich na swoim koncie ma więcej tego rodzaju przestępstw. Podejrzani usłyszeli zarzuty i poddali się dobrowolnie karze.

Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

W minioną niedzielę kwadrans przed godz. 23. uwagę policjantów patrolujących teren Jasła zwrócił stojący w zaroślach przy ulicy Niegłowickiej samochód na gorlickich numerach. W pojeździe nie było nikogo. Na tylnym siedzeniu znajdował się plastikowy kanister na paliwo. Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić pobliski teren. Gdy podeszli do zaparkowanego w pobliżu ciężarowego volvo. Zobaczyli, że korek wlewu paliwa jest uszkodzony, a obok baku pojazdu stoją dwa plastikowe zbiorniki.

Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci sprawdzając pozostałą część placu, na którym zaparkowana była ciężarówka, zauważyli stojącego w pobliżu młodego mężczyznę. Gdy  podeszli bliżej, młody człowiek widząc policjantów zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany. Okazało się, że stał na czatach. Miał ubezpieczać kolegę, który usiłował ukraść paliwo. Drugi z mężczyzn, gdy spostrzegł mundurowych również rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu trafił w ręce wezwanych na miejsce funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Śledczy zabezpieczyli również porzuconą przez podejrzanego piłkę do cięcia metalu oraz ręczną pompę do spuszczania paliwa.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Okazali się nimi 19 i 26-letni mieszkańcy Gorlic. W trakcie dochodzenia policjanci ustalili, że starszy z zatrzymanych ma na swoim koncie więcej tego rodzaju przestępstw. W trakcie przesłuchania potwierdził, że z różnymi osobami dokonywał podobnych kradzieży na terenie powiatu gorlickiego.

Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. Przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na okres próby 3 lat. Zatrzymany 26-latek wkrótce odpowie również za pozostałe kradzieże.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x