Wiadomości

Złodziejski "tandem" w rękach Policji


fot. arch. Policji

Policjanci wydziału kryminalnego z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzieże. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, dokumenty tożsamości, sprzęt elektroniczny i biżuteria. Część przedmiotów została odzyskana, a złodzieje usłyszeli już zarzuty.
 
W poniedziałek 17 maja br. dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży domowej w Święcanach. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że właścicielka domu wychodząc z psem na podwórze, pozostawiła klucz w drzwiach wejściowych. Po chwili zobaczyła dwóch mężczyzn szybko idących od jej domu w kierunku drogi. Okazało się, że ich wizytę zgłaszająca przypłaciła stratą 4 tys. zł.

Wykryciem sprawy zajęli się policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. Po gruntowym przeanalizowaniu materiału dowodowego wpadli na trop dwóch braci, 26-letniego Krystiana i 29-letniego Janusza B., którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Byli oni wcześniej notowani i odbywali kary pozbawienia wolności.

Po ustaleniu, że mężczyźni przebywają w jednym z mieszkań na terenie Tarnowa, kryminalni udali się pod wskazany adres i zatrzymali podejrzanych. W czasie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli obce dokumenty tożsamości oraz karty bankomatowe. Po sprawdzeniu okazało się, że zostały one skradzione z jednego z domów na terenie powiatu tarnowskiego. Złodzieje zabrali wtedy też dwa telefony komórkowe, laptop i biżuterię.

W obliczu zgromadzonych dowodów podejrzani przyznali się do popełnienia obydwu kradzieży. Poddali  się dobrowolnie karze 12 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, zobowiązali się również do zwrócenia skradzionych pieniędzy.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dębowiec
Dębowiec
2024 lat temu

bardzo dobrze, tępić dziadów, mnie też pojeby okradli. dożywocie im….

lubiecukierki
lubiecukierki
2024 lat temu

takim bandytom powinno sie ręce odcinać aby nie mieli czym kraść!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x