r e k l a m a
Wiadomości

Złotouści radni, czyli dialogi niemal konfucjańskie

„Bakcyl janosikowania”, „wielki PiS”, „wyższa konieczność” to tylko kilka z określeń jakie padły z ust radnych podczas ostatniej sesji miejskiej.

Niezorientowanemu w meandrach sesyjnych polemik czytelnikowi śpieszę z wyjaśnieniem, że każde posiedzenie obfituje w ciekawe wymiany zdań, zwłaszcza w wykonaniu kilku duetów. Na ostatniej sesji znów można było zaobserwować ich wzmożoną aktywność.

Krzysztof Czeluśniak i Henryk Rak

Od kilku sesji widać, że między obydwoma panami iskrzy. Jak w tangu radni ci „nienawidzą się” ale bez siebie żyć nie mogą. Podczas sesji w wolnych wnioskach roztrząsano odrzuconą wcześniej zmianę budżetu i kwestię zakupu m.in. sprzętu fotograficznego i filmowego dla Miejskiej Komisji Rozwiązywania Spraw Alkoholowych. Zaczął więc radny Czeluśniak.

Widzę, że do Jasła zawitał św. Mikołaj. Chyba otwiera się kolejna agencja reklamowa, bo idą wybory. I mam pytanie z tego punktu, czy tak wygląda „tanie państwo” w wykonaniu PiS, którego państwo w Radzie macie większość i który pani burmistrz  reprezentuje? – pytał radny Czeluśniak

Ja mam prośbę do kolegi radnego Czeluśniaka, który po raz kolejny wywołuje PiS do tablicy, z tego co wiem w Komisji do Rozwiązywania Spraw Alkoholowych nikt z PiS-u nie pracuje, więc niech się pan od PiS-u odchrzani raz na zawsze! Ja panu wycieczek nie robię na temat LPR-u i innych partii – odpowiadał zbulwersowany Henryk Rak.

Panie Henryku, ja nie wiem czemu pan tak to odbiera do siebie, że pan to jest ten wielki PiS – ripostował Czeluśniak

Andrzej Dybaś i Krzysztof Czeluśniak

Tadeusz Stachaczyński wraz z innymi radnymi interweniował w sprawie zbyt późnego przekazania projektów uchwał radnym. Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Dybaś obiecał poprawę. Ale nie obyło się bez złośliwości

Dzisiaj dostałem straszny zarzut od kolegi Stachczyńskieego, że nie panuję nad Biurem Rady. Jeśli przeoczyłem ten wniosek, a staram się być codziennie, to bardzo przepraszam, że państwo nie dostali w terminie, że dzisiaj to zostało wrzucone „za kołnierz”. Bardzo przepraszam, więcej tego nie zrobię… – kajał się Andrzej Dybaś

…trzymam pana za słowo – wtrącił się radny Czeluśniak   

Pan mnie nie musi trzymać za słowo, niech pan siebie trzyma za słowo – uciął krótko Dybaś

Siła spokoju

Z apelem i złotą refleksją dla radnych wystąpił również Leszek Znamirowki, który już po raz kolejny pokazuje jak ważna jest siła spokoju podczas obrad Rady Miasta.

Chciałbym się podzielić refleksją. Zarówno prezydium Rady, przewodniczący i wiceprzewodniczący powinni stanowić przykład dla wszystkich i pełnić rolę pojednawczą i koncyliacyjną. Natomiast tutaj gdy mówi jeden radny, u drugiego radnego pojawia się bakcyl janosikowania i chwyta za ciupagę i stara się prowadzić dyskusję poniżej pewnego poziomu wypominając sobie szkoły, doktoraty i habilitacje. Wydaje mi się, że nie jest to absolutnie potrzebne i powinno się raczej zmierzać do stonowania emocji niż wyciągania ich  na nieco wyższy i drażniący poziom – studził emocje Leszek Znamirowski

Szampan a wyższa konieczność

Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że radni na sesji tylko się kłócą. Niektórzy wykazywali wobec siebie zrozumienie. Radny Stanisław Dziedzic, żalił się, że podczas zakupów w jednym z jasielskich marketów, cena produktu na półce była inna niż w kasie, jednak z braku czasu zgodził się zapłacić więcej.

Powiedzieli mi: – może pan zwrócić towar –  ja nie miałem czasu, a szampana musiałem wziąć ze sobą, dlatego musiałem zapłacić tę wyższą cenę… – mówił radny Dziedzic

To była wyższa konieczność, szampana trzeba wziąć… – skwitował Andrzej Dybaś. 

Kolejna sesja już 30 listopada, więc znów państwu dostarczymy kolejne złote dialogi przedstawicieli elity politycznej naszego miasta.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

16
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ten złyPodatnikPluszowy MiśSopelkamieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wyborca
Gość
wyborca

Jeśli w przyszłym roku podniosą nam mieszkańcowm opłatę za śmieci, to podziękujmy za to radnej Bernal, za blokowanie inwestycji kompostowni kosztem nas wszystkich.

Podatnik
Gość
Podatnik

Szczekaj psy, wyją wilki a ja składam gratulacje tym radnym co podejmują nie pochopnie decyzje bo są to moje – wasze podatki. Nietędy droga że pani burmistrz wymyśli sobie rozkładane lodowisko to ma tak być, nie pani burmistrz to nie pani folwark, niech pani skończy z tymi głupimi pomysłami: jak rondo koło JDK, pierzeja południowa deptak w rynku i rozkładane lodowisko, Śmieją się z nas krośniaki gdzie pracuje a ty tadeuszu B.. Nie piej więcej bo masz zwidy, nie polityka to czemu popierałeś kurowska w wyborach ? . Zbliżają się kolejne wybory to od publikę rozkładane lodowisko może se zrobisz… Czytaj więcej »

Pluszowy Miś
Gość
Pluszowy Miś

Na tle owej sesji widać poziom reprezentowany przez większość radnych.Świetnie tu pasuje cytat wypowiedzi premiera Milera do posła Ziobro"jest pan zerem",aczkolwiek w innym kontekście,bo intelektualnym i partykularnym. Spory nie mają kontekstu merytorycznego,a walki politycznej,która w formacie Jasła wyglada karykaturalnie.Tu polityki nie ma.Tu są niby politycy,którym chodzi o reelekcję na zajmowanych miejscach przy korycie.Takie wrażenie odnosi się patrząc na wygibusy co poniektórych,stałych rozśmieszaczy z Rady,których formy niestety zjednują poklask rządnych wrażeń potencjalnych wyborców.Dla nich władza wykonawcza Miasta,to worek do boksu,ale i bokser musi mieć głowę napchaną rozumem,nie tylko pięści i wrodzoną wściekłość dla podkreślenia własnego egoizmu.. Kilku radnych zachowuje rozsądek,ale dzisiaj… Czytaj więcej »

Sopelka
Gość
Sopelka

"Do Piachu". Super sztuka, ta z JDK. Razem z "Nią" paru radnych, najlepiej tych,co nie chca lodowiska.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Dobrze że Przewodniczący Dybaś to siła spokoju bo dla Czeluśniaka to trzeba mieć w sobie spokój a nie siłę.

maćko
Gość
maćko

Komisja Rozwiązywania Spraw Alkoholowych to trochę przesadza, a może i nie trochę….
biorą kupę kasy w ramach koncesji to jeszcze wyciągają ręce po pieniądze z budżetu miasta czyli też MOJE!!! i TWOJE!!! na sprzęt fotograficzny:smilewinkgrin:. TO JEST ŻENUJĄCE !!! Dobra, może w jakimś stopniu pomagają rodziną patologicznym, ale też tym którym się nie chce pracować!!! Tych właśnie ludzi jak tylko dostaną zapomogę można najczęściej spotkać stojących pod bogumiłem aby zakupić baryłeczę:lol:najczęściej jeszcze przed otwarciem sklepu! a zagonić ich do roboty i wtedy im zapłacić!!! a co w tak dużym mieście brakuje roboty??? czystością nie grzeszymy!!!!

Maćko
Gość
Maćko

Tak czytam i czytam te wasze wypociny, i nie mogę uwierzyć jakie głupoty wypisujecie!! Wynosicie na piedestał KRZYKACZY tj. Pana Czeluśniaka, Panią Bernal ,a tak naprawdę to oni nic więcej nie robią, zresztą nie tylko oni jest kilu radnych, którzy przychodzą na sesje tylko sobie POZIEWAĆ i zaliczyć DZIEŃ PRACY ZA KTÓRY BIORĄ KASE !!!! Szykanujecie PiS a przecież rada miasta to nie tylko pisowcy!!!!! Najłatwiej blokować, krytykować (chodzi o wysypisko), ale żadna z tych osób nie poddała propozycji wyjściowej z tej sytuacji!! DLACZEGO ??? przecież po to zasiadają na tym stanowisku, aby znaleźć dogodne rozwiązanie dla wszystkich!!!! Najlepiej czekać… Czytaj więcej »

jaślanin
Gość
jaślanin

Gratulacje dla jaslonetu za tekst, jesli chodzi o media elektroniczne jesteście najlepsi. A tak swoją drogą CZY dziennikarze z Jaslonetu nie chcą przejść do "Obiektywu", dzięki WAM byłby "Obiektyw" obiektywny. Pozdrawiam !:)

roman
Gość
roman

odwalcie się od pani BERNAL i od wysypiska śmiieci w Śobniowie ,to jest jedyna radna ,co pbroni swoich wyborców,ma pani mój głos,…..

canon
Gość
canon

radny czelustni żyje z diety i bez tego nie istnieje. jeśli to prawda zekandydujesz na burmistrza to serdecznie panu gratuluje poczucia humoru.

Ronin
Gość
Ronin

ale tu dla zmiany tematu a coś ostatnio zamiłko rozawżanie na temat pani dyrektor JDK a już sztukę sobie wystawiła chyba pożegnalną "DO PIACHU" hahahaha

oli
Gość
oli

w jasle rządzi PIS i ks. kardynał z sobniowa wraz z marszlami 😛

Kazimierz
Gość
Kazimierz

To nie PiS ani PO lub inne obcje polityczne stanowią władze w naszym Mieście. To radni, którzy maja swój rozum i swoichwyborców.
POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!

oli
Gość
oli

wyborca to nie kto inny jak sam królowa matka. PIS zrezygnowal z budowy zakładu zagospodarowania odpadów wartego 50 ml zł z srodków UE wiec dlatego zdrożeja śmieci bo PIS tak rządzi . Zakład był by juz uruchomiony i przynosił by zyski dla miasta

wacek
Gość
wacek

krzychu super Tanie Państwo PIS-landia

ten zły
Gość
ten zły

Mieliście drodzy mieszkańcy Jasła do wyboru listy radnych zgłoszonych przez partie polityczne i lokalne komitety wyborcze. Podobnie było z kandydatami na burmistrza – byli partyjni i bezpartyjni. Wybierając połowę radnych z partii politycznych i poprawiając burmistrzem z PiS sami upolityczniliście życie samorządowe w mieście. Nie wiem dlaczego dzisiaj narzekacie na to, że decyzje są polityczne. Niestety oprócz rozumu (w co czasami wątpię)radni, wójtowie, burmistrzowie, starostowie i marszałkowie ( ci polni z województwa) są sterowani przez aparat polityczni więc zachowują się – przepraszam za określenie – jak aparatczycy (dawniej nazywaliśmy takich politdrukami – myślenie było dla nich nazbyt bolesnym zajęciem, zawsze… Czytaj więcej »

Close
X