Wiadomości

Zmiana organizacji ruchu. "Kierowcy jeżdżą na pamięć"

Dzisiaj na podstawie projektów zatwierdzonych przez starostę jasielskiego nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ulicach: Dworcowej, Wincentego Pola, Kraszewskiego, Kazimierza Wielkiego oraz skrzyżowaniu ulic Wincentego Pola i 3-go Maja w Jaśle.


ul. Kazimierza Wielkiego

O szczegółach pisaliśmy przed kilkoma dniami (Uwaga kierowcy! Duże zmiany w organizacji ruchu w Jaśle). Dziś postanowiliśmy sprawdzić jak zmiany oceniają kierowcy.

Jeżdżą na pamięć

Szczególnie problemy są przy skrzyżowaniu Jagiełły z Kraszewskiego. Tam masowo kierowcy jeżdżą na pamięć. W ciągu 10 minut około południa potrafiło kilkadziesiąt aut wjechać pod prąd – skarży się nam pan Łukasz z Jasła – Dominuje jazda na pamięć, nic dziwnego, przez wiele lat obowiązywał tu ruch, do którego kierowcy przywykli – dodaje kierowca.

Skrzyżowanie ul. Kraszewskiego, Jagiełły i Chopina

Policjanci na razie ostrzegają

Dziś policjanci byli pobłażliwi wobec kierowców.

Na razie tylko upominamy, bo przyzwyczajenia biorą górę i nie wszyscy o zmianach wiedzą – mówili nam dziś policjanci.

Jutro jednak ta taryfa ulgowa się skończy i kierowcy będą musieli szybko zapamiętać nowe zmiany w ruchu.

Młodość vs nawyki?

Jednak nie wszyscy dzisiaj tracili orientację na ulicach miasta.

Jestem młodym kierowcą, także ta organizacja ruchu nie jest dodatkowym utrudnieniem, bo nie jeżdżę na pamięć, ale byłem dziś świadkiem jak doświadczeni kierowcy jechali pod prąd. Osobiście obawiam się o bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ul W. Pola z 3-go Maja i Kraszewskiego. Zmiany na ul. Dworcowej są do zaakceptowania – mówi pan Krzysztof.

ul. 3-go Maja

Skrzyżowanie ul. 3-go Maja i Wincentego Pola

Będzie bezpieczniej?

Zmiana organizacji ruchu mia zapewnić łatwiejsze poruszanie się po mieście, płynność ruchu oraz ma wpłynąć na bezpieczeństwo.

Przez kilka pierwszych dni na pewno będzie panował chaos, tak jak miało to miejsce dzisiaj, ale patrząc w przyszłość na pewno rozładują korki na ul. Kościuszki, ale czy zwiększą bezpieczeństwo, tego nie jestem pewien – mówi pan Krzysztof

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamyk
Kamyk
2024 lat temu

jako kierowca mysle ze te zmiany wplyna na plynnosc ruchu i rozladowanie korkow w jasle. oby wiecej takich zmian na plus 🙂

kr
kr
2024 lat temu

Nareszcie będzie normalnie, a nie dziwoląg w postaci dwóch ulic jednokierunkowych w tą samą stronę.

lol
lol
2024 lat temu

"Jestem młodym kierowcą, także ta organizacja ruchu nie jest dodatkowym utrudnieniem, bo nie jeżdżę na pamięć, ale byłem dziś światkiem" 😆 kto to jest światek?

do lol
do lol
2024 lat temu

Człowiek nie jest nieomylny. Nieraz potrafi się pomylić. Poza tym programy do redagowania tekstu nieraz też potrafią płatać figle. Nie bądźmy tacy "czepialscy". Odrobinę wyrozumiałości.

Stary
Stary
2024 lat temu

W całej Europie, a nawet już w większości miast polskich roboty drogowe wykonuje się w nocy. W Jaśle na ul. K.Wielkiego malowano strzałki zmieniające organizację ruchu w porze szczytu komunikacyjnego. I jakiś arogancki urzędas miał w doopie, że utworzy się gigantyczny korek.

kierowca rjs
kierowca rjs
2024 lat temu

W końcu zmienili to ustawienie pasów na krzyżówce…ale czy trzeba było aż pół roku żeby naprawić ten idiotyczny błąd??nie dało się szybciej tylko My mieszkańcy musieliśmy stać w korku do samego ronda??!!!!Ci co za to odpowiadają powinni być wymieniani z imienia i nazwiska!!!

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Błagam, zlikwidujcie jeszcze swiatła na Baczyńskiego które tylko blokują ruch samochodowy. Gdy nie było tam świateł była tam zdecydowana lepsza przepustowość. Wiem że jest to sprawa ambicjonalna viceburmistrza, bo to on jest pomysłodawca ale ludzie już o tym zapomnieli i mozna światła wyłaczyć.

zxc
zxc
2024 lat temu

Tylko starzy kierowcu Ci doświadczeni pod prąd wjeżdżają, nie widziałem żadnego młodego świeżo po egzaminie żeby na pamięć jechał

Źrałka
Źrałka
2024 lat temu

Tak Kamyk masz racje troszkę na początku będzie zamieszania ale później juz ok

rrrrr
rrrrr
2024 lat temu

JASLAK chyba cie po…..o ty wiesz jak te swiatla zdaja egzamin bardzo madrze ktos pomyslal

.
.
2024 lat temu

rrrrr, ty chyba jeździsz taczkami…

kiero.
kiero.
2024 lat temu

do rrrrr/ bałwan z ciebie jak one zdają egzamin

stary sz
stary sz
2024 lat temu

kiero ty podwojny balwanie ile trzeba bylo czekac zeby wyjechac z baczynskiego

grek
grek
2024 lat temu

Jaślak chyba cię pokreciło zprubój wyjechać w godzinach szczytu z Baczyskiego a tobie gdzie się tak spieszy

Zobacz także
Close
Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x