PolitykaWiadomości
Popularne

Zmiany na fotelach wójtów w gminach naszego powiatu

Spore zmiany zaszły w gminach naszego powiatu. Po pierwszej turze wyborów samorządowych poznaliśmy nowych wójtów. W kilku gminach o wynikach zadecyduje druga tura.

Zmiany na fotelach wójtów w gminach naszego powiatu

Do największej i najbardziej zaskakującej zmiany doszło w gminie Kołaczyce, gdzie rządząca Małgorzata Salacha została pokonana przez 69-letniego Stanisława Żygłowicza.

Zmiana także w gminie wiejskiego Jasło, gdzie miejsce Stanisława Pankiewicza zajmie Wojciech Piękoś, który według nieoficjalnych wyników pokonał Tadeusza Gorgosza o prawie 300 głosów.

W Gminie Tarnowiec na stanowisku wójta pozostaje Jan Czubik. Równych sobie nie miał także wójt Nowego Żmigrodu Grzegorz Bara, Kazimierz Miśkowicz nadal rządzić będzie w gminie Krempna.

Do zmiany na stanowisku wójta gminy dojdzie także w Skołyszynie, gdzie według nieoficjalnych informacji Zenona Szurę zastąpi Bogusław Kręcisz.

Nierozstrzygnięte zostają wybory w gminie Dębowiec. W drugiej turze zmierzą się obecny wójt Staniszewski oraz Marcin Bolek. Do dogrywki dojedzie także w Osieku Jasielskim. W drugiej turze spotka się Andrzej Stachurki oraz obecny wójt Mariusz Pykosz.

Nieco prostsze zadanie miał Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska, który nie miał kontrkandydata. Wyborcy głosowali tak lub nie. Według wstępnych wyników, stanowisko wójta piastować nadal będzie obecny włodarz Rafał Papciak.

W Jaśle według wstępnych wyników rządzić będzie  obecny burmistrz Ryszard Pabian.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x