Wiadomości

Znamirowski: Traktuję to jak spóźniony żart primaaprilisowy

Traktuje to jak spóźniony żart primaaprilisowy – komentował Leszek Znamirowski przyznanie nagrody Najlepszego Burmistrza Podkarpacia burmistrz Jasła Marii Kurowskiej – W kontekście takich osób jak prezydent Krosna, czy prezydent Rzeszowa, powinno być to bardziej obiektywne – mówił o decyzji kapituły radny Platformy Obywatelskiej.

Leszek Znamirowski

Leszek Znamirowski

Również wiele wątpliwości, co do obiektywności kapituły jak i rzetelności ankiety złożonej do konkursu przez miasto miał radny Krzysztof Czeluśniak.

Kapituła pod lupą

Chciałbym zobaczyć tę ankietę, którą żeście składali do tej kapituły, której pani też jest członkiem – mówił radny.

Ja jestem skarbnikiem Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów terytorialnych i tu nie chodzi o przyznanie nagrody finansowej dla mnie, abym ja mogła sobie przyznawać. Natomiast nagrodę przyznała kapituła, w skład której nie wiem kto wchodzi – odpowiadała Maria Kurowska.

Skład kapituły tworzyło dwanaście osób. Wśród nich byli m.in. Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa, jednocześnie przewodniczący kapituły konkursowej, Andrzej Czajka, prezes Gamratu, Ewa Zgłobicka z Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, Tadeusz Więcek, szef „Nowego Podkarpacia” oraz Zygmunt Nowak z Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Skąd te miliony?

Jednym z elementów oceny była ilość pozyskanych przez miasta środków z UE. Radny Czeluśniak chciał się dowiedzieć, ile projektów miasto Jasło w ostatnim roku złożyło do Unii Europejskiej. Dla przykładu przytoczył dane z Rzeszowa, gdzie złożono 600 projektów i pozyskano 90% środków i Krosna gdzie, jak mówił radny, złożono 150 projektów.

Ja chcę usłyszeć, gdzie jest ta rzeka milionów euro, bo oprócz tego, że robimy chodniki i że po tej tragedii, jaka nawiedziła Jasło jest schetynówka, którą załatwiła Platforma, ja nie widzę milionów euro. Projekt JDK-u padł, hala sportowa też, ja nie widzę tych dużych inwestycji – mówił Czeluśniak – Jedyną inwestycją jaką pani może się poszczycić jest Związek Gmin Dorzecza Wisłoka, tylko, że to nie jest pani inwestycja tylko poprzedników –  przyznał radny

Te miliony euro są, ale to panu przygotujemy, ile zostało zainwestowane w roku 2009 i 2010 – odpowiedziała burmistrz.

„O przypadku nie ma tu mowy”

Przypomniała również, że nie jest to pierwszy ranking, w którym miasto Jasło zajęło wysoką pozycję. Kurowska przypomniała zestawienie Rzeczpospolitej, w którym Jasło zajęło 43 miejsce. 

To nie jest jedyny ranking na Podkarpaciu, w którym zdobyłam tak dobrą nagrodę. Jest tych rankingów więcej. W rankingu Teraz Polska zdobyliśmy 8 miejsce w skali kraju. Ktoś mi nawet powiedział – gdyby to była jedyna pani nagroda, to można by mieć wątpliwości, ale jest tych nagród tak wiele, że o tym przypadku nie ma mowy. Czemu się pan z tego nie cieszy? – tłumaczyła i pytała Maria Kurowska.

Maria Kurowska podkreśliła też, że mimo wysiłków i pracy, jaką wykonuje się dla Jasła wiele osób tego nie docenia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ace
ace
2024 lat temu

ale Przytocki z Krosna i Ferenc z Rzeszowa nie mogli dostać tej nagrody bo nie są Burmistrzami ale prezydentami. żarcik się nie udał.:D

a
a
2024 lat temu

Kolejna dawka żałosnych, prowincjonalnych zabaw w wielką politykę pseudo-radnych miejskich. Za nasze pieniądze oczywiście. Pozdrawiam truteni z rady miasta Jasła.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

A przecież prezydenci tych miast też brali udział w tym konkursie !

krótka pamięć
krótka pamięć
2024 lat temu

Panie Czeluśniak,czy Pan ma amnezje?Przecież,to Pan przyczynił się do powstania super nowych inwestycji w Jaśle:
– dwa dodatkowe markety Biedronka,super polska inwestycja/w Jaśle,jak nigdzie istnieją 3 markety Biedronka/,
– market Kaufland,
– market Galeria.
Przecież Pan i reszta ferajny z UM,Star.Pow. wydaliście zgodę na powstanie na najlepszych terenach w centerum miasta kolejnych marketów.Tak z takich inwestycji mieszkańcy Jasła będą mieć ogromny pożytek

Roman
Roman
2024 lat temu

My wam domy kasę domy boście romy nasze romy Wam się kasa należała bo królowa wam ją obiecała My wam domy kasę domy boście romy nasze romy Czy się stoi czy się leży to się kasa romą należy My wam domy kasę domy boście romy nasze romy Kasę damy wam na pewno coby ws nic nie jebało My wam domy kasę domy boście romy nasze romy Wam się kasa należała bo królowa wam ją obiecała My wam domy kasę domy boście romy nasze romy Wy wiedziecie dostatnie życie mimo że nic nie robicie My wam domy kasę domy boście romy… Czytaj więcej »

KUPIEC
KUPIEC
2024 lat temu

Do krótkiej pamięci wes odbij od radnego Czelusniak bo jako jedyny w tej radzi wraz z radnym Bajorkiem walczyli przeciwko marketą i wspierali jasielskich kupców a ty pewnie masz tak orientacji polityczną jak i seksualna czyli żadną 😛

młody
młody
2024 lat temu

Wszystko "wspaniale" rozkwita , a ja szukam pracy.Gdyby były inwestycje to generowałyby one miejsca pracy !

mil
mil
2024 lat temu

krótka pamięć. W jaki sposób Czeluśniak, "przyczynił się do powstania super nowych inwestycji w Jaśle:
– marketów Biedronka,
– marketu Kaufland,
– marketu Galeria"???????
Wyjaśnij w miarę szczegółowo. Podaj jakieś fakty…

szkoda gadać
szkoda gadać
2024 lat temu

odpowiadam na pytanie mila?Zacznę od Galerii,przy ul.J,Pawła,proszę sobie przypomnieć,w jaki sposób oprotestowali drobni sprzedawcy tą inwestycje.Zainteresowano tymi tematami również Ośrodek Telewizji Rzeszów.Efekt żaden.zbędna szarpaninia.Kto zawiaduje miastem?,jego rozbudową?,kto jest decydentem wszelkich drobnych i grubszych inwestycji?A no odpowiedź jest prosta Rada miasta podejmując stosowne uchwały ,mające moc prawną dla tego terytorium.Puste gadanie Radnego Czeluśniaka,szarpanie się pod publiczkę,to wygląda na Don Kichoterie.Proszę przyjąć jedną dawną i słuszną zasadę"po czynach Was poznają,a nie po nic znaczących słowach".Proszę mi pokazać tej wielkości miasto jak Jasło,które jest tak nafaszerowane w centrum marketami.Tego rodzju obiekty są budowane na obrzeżach miast,a ich centra zarezerwowane są dla mieszkalnictwa.Dlatego w… Czytaj więcej »

Kupiec
Kupiec
2024 lat temu

Do szkoda gadać
Śmieszny człeku jestem kupcem to dzięki radnemu Czeluśnaikowi odbyło się spotkanie w UE gdzie kupcy ujrzeli na światło dzienne to że pani burmistrz wprowadza do miasta takie firmy jak KAULFLAND czy Galeria bo to ten sam Inwestor który wspierał PIS wiec nie pisz głupot bo ten temat ci nie siadł
Jako nie liczny był przeciwny marketom i galerii !!!

Hetfield
Hetfield
2024 lat temu

Śmiech..dobrze, że wybory niedługo bo na nią już nie idzie patrzeć, niech zniknie z tego miasta raz na zawsze.mam nadzieję, że jaślanie dobrze wybiorą.

ciech
ciech
2024 lat temu

Kupiec, czy ty nie jesteś szkolnym kolegą Czeluśniaka?

Zobacz także
Close
Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x