r e k l a m a
Wiadomości

Znamy wyniki konkursu "Uwolnić odblaski"

Konkurs plastyczny dla dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych, organizowany m.in. przez Grupę Lotos SA i JKMiRD w Jaśle, miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w ruchu drogowym, oraz służył wyrobieniu nawyku noszenia elementów odblaskowych, które zmniejszają ryzyko wypadków. 

Potwierdzają to dane. Dziennie w Polsce pod kołami samochodów ginie średnio 5 pieszych. Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są dzieci. Aby zmniejszyć ryzyko wypadków wystarczy nosić odblaskowe gadżety. Wówczas kierowca z odległości 150-250 metrów dojrzy pieszego.

W konkursie plastycznym wzięły udział dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych z woj. pomorskiego, powiatu bielskiego oraz powiatu jasielskiego. 8 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników, zaś uroczyste podsumowanie konkursu w Jaśle odbędzie się w poniedziałek 15 czerwca.

Już dziś publikujemy listę laureatów.

Powiat jasielski i przemyski

I miejsce: Przemysław Pawlik, ZSP w Lipnicy Dolnej
II miejsce: Kinga Rodak, SP w Osobnicy
III miejsce: Paulina Migdalczyk, SP w Buszkowicach

Nagroda specjalna dla Zespołu Szkół Podstawowych w Lipnicy Dolnej

Wyróżnienia w konkursie „Uwolnić odblaski”: Dawid Myszka ZSP w Wyszatyce, Gabriela Adamczyk SP 15 w Przemyślu, Maciej Lupa ZS w Krempnej, Aleksandra Łaba SP w Załęży, Anna Pachana SP nr 7 w Jaśle, Gabriela Bilska SP  w Zarzeczu, Weronika Grzywacz SP w Desznicy.

Nagrodą główną w konkursie jest rower wraz z doposażeniem. Szkoła, z której pochodzi zwycięzca nagrody głównej otrzyma nagrodę specjalną, którą jest pięć rowerów. Dla pozostałych laureatów organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jock
jock
2023 lat temu

Gratulacje dla Przemka Pawlika. Rower to fajna nagroda.

Wychowawczyni
Wychowawczyni
2023 lat temu

Gratulacje dla Paulinki Migdalczyk! Brawo!!!

eliiii
eliiii
2023 lat temu

Kamizelki odblaskowe to rozwiązanie dla osób, które spacerują lub jeżdżą rowerem po zmroku. Ostatnio zaopatrzyłam siebie i rodzinę w takie kamizelki odblaskowe z http://www.lubmar-odblaski.pl/. Warto zainwestować kilka złotych, polecam 🙂

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x