r e k l a m a
Wiadomości

Znów pada. Trwa walka z czasem

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie na terenie miasta Jasła możliwe jest występowanie burz punktowych i opadów deszczu. Potrwają one do piątku.

Opady deszczu mogą przynieść dopływ wód od 10mm do 20mm na metr/kw. Mogą to być burze punktowe a nie ciągłe. Wczoraj wysłaliśmy komunikaty informujące o opadach, na szczęście deszcz nie dotarł do nas. Chmura burzowa została rozproszona nad Klimkówką – informuje Maciej Jagielski, z Miejskiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Jednak jak podkreśla Miejski Sztab Kryzysowy, intensywne opady deszczu mogą nawiedzać Jasło do piątku.

Trwa odbudowa wałów na Gądkach

Łatają wały

Nadal trwa uzupełnianie ubytków w miejscach gdzie zostały przerwane wały. 

Do godziny 3.00 w nocy uzupełniliśmy ubytki w wale na osiedlu Gądki. W dniu wczorajszym w 2/3 uzupełniliśmy przekop w wale na rzecze Jasiołce, przy ulicy Szajnochy. W dniu dzisiejszym cały czas prowadzone są prace, aby uzupełnić wały na Jasiołce od ulicy Żeromskiego – informuje Jagielski

Łatanie wałów przy rzece Jasiołce

Przypomnijmy, że na ulicy Żeromskiego – w jedynym miejscu w Jaśle – wał został przerwany przez wodę. Mówi się, że powstała tam wyrwa liczyła 40 metrów. W dwóch pozostałych miejscach (Szajnochy Gądki) sztab kryzysowy zdecydował się na kontrolowane wybranie ziemi, aby spuścić wodę z zalanych osiedli. 

Do popołudnia wały będą gotowe 

Jak zapewniała wczoraj burmistrz miasta Maria Kurowska wyrwy miały zostać załatane do dziś, do godzin popołudniowych. Od rana trwało zabezpieczanie miejsca przerwania wałów.

Z informacji, jakie posiadamy od Podkarpackiego Związku Melioracji i Urządzeń Wodnych, po wczorajszym uzupełnieniu wyrw workami z piaskiem, od strony rzeki będą wbijane tzw. larseny. Mają one połączyć jedną część wału z drugą. Potem można będzie w sposób bardziej profesjonalny wziąć się za odbudowę wałów – tłumaczy kierownik sztabu kryzysowego.

Zaczyna padać 

Około godziny 15.00 wznowiły się opady deszczu, zaczęło grzmieć.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaslanin z urodzenia
jaslanin z urodzenia
2024 lat temu

A co tu komentować. Strach się bać.:no: Za 3 tygodnie zamierzam odwiedzić rodzinne strony, ale pewnie trzeba będzie się zastanowić.:(

ioio
ioio
2024 lat temu

:no::lol:

XX
XX
2024 lat temu

TRZYMAJCIE SIĘ NASI DZIELNI ,WSPANIALI BEZIMIENNI ,POTWORNIE ZMĘCZENI BOHATEROWIE !!! -MAM NADZIEJĘ ,ŻE WŁADZE JASŁA O WAS NIE ZAPĄMNĄ I PODZIĘKUJĄ ZA WASZ TRUD . DZIĘKI !!!!

ala
ala
2024 lat temu

ja też co roku jadę w te strony do rodziny tylko czy da się w tym bez większych utrudnień chyba przesuniemy wyjazd na sierpień

młodzież
młodzież
2024 lat temu

hmmm na rafinerii było "o moja kochana młodzież przyszła pomóc" a nawet dziękuję się nie usłyszało za to że ładowało się worki z piaskiem na samochody, no ale nie ma sprawy
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY WŁOŻYLI TRUD W PRACĘ PRZY "ŁATANIU" WAŁÓW

pawel
pawel
2024 lat temu

nad Klimkówką?? Hmmm

jo
jo
2024 lat temu

"Mówi się, że powstała tam wyrwa liczyła 40 metrów."
Gdzie się mówi?

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x