r e k l a m a
Wiadomości

Znów pada. Trwa walka z czasem

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie na terenie miasta Jasła możliwe jest występowanie burz punktowych i opadów deszczu. Potrwają one do piątku.

Opady deszczu mogą przynieść dopływ wód od 10mm do 20mm na metr/kw. Mogą to być burze punktowe a nie ciągłe. Wczoraj wysłaliśmy komunikaty informujące o opadach, na szczęście deszcz nie dotarł do nas. Chmura burzowa została rozproszona nad Klimkówką – informuje Maciej Jagielski, z Miejskiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Jednak jak podkreśla Miejski Sztab Kryzysowy, intensywne opady deszczu mogą nawiedzać Jasło do piątku.

Trwa odbudowa wałów na Gądkach

Łatają wały

Nadal trwa uzupełnianie ubytków w miejscach gdzie zostały przerwane wały. 

Do godziny 3.00 w nocy uzupełniliśmy ubytki w wale na osiedlu Gądki. W dniu wczorajszym w 2/3 uzupełniliśmy przekop w wale na rzecze Jasiołce, przy ulicy Szajnochy. W dniu dzisiejszym cały czas prowadzone są prace, aby uzupełnić wały na Jasiołce od ulicy Żeromskiego – informuje Jagielski

Łatanie wałów przy rzece Jasiołce

Przypomnijmy, że na ulicy Żeromskiego – w jedynym miejscu w Jaśle – wał został przerwany przez wodę. Mówi się, że powstała tam wyrwa liczyła 40 metrów. W dwóch pozostałych miejscach (Szajnochy Gądki) sztab kryzysowy zdecydował się na kontrolowane wybranie ziemi, aby spuścić wodę z zalanych osiedli. 

Do popołudnia wały będą gotowe 

Jak zapewniała wczoraj burmistrz miasta Maria Kurowska wyrwy miały zostać załatane do dziś, do godzin popołudniowych. Od rana trwało zabezpieczanie miejsca przerwania wałów.

Z informacji, jakie posiadamy od Podkarpackiego Związku Melioracji i Urządzeń Wodnych, po wczorajszym uzupełnieniu wyrw workami z piaskiem, od strony rzeki będą wbijane tzw. larseny. Mają one połączyć jedną część wału z drugą. Potem można będzie w sposób bardziej profesjonalny wziąć się za odbudowę wałów – tłumaczy kierownik sztabu kryzysowego.

Zaczyna padać 

Około godziny 15.00 wznowiły się opady deszczu, zaczęło grzmieć.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jopawelmłodzieżalaXX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jaslanin z urodzenia
Gość
jaslanin z urodzenia

A co tu komentować. Strach się bać.:no: Za 3 tygodnie zamierzam odwiedzić rodzinne strony, ale pewnie trzeba będzie się zastanowić.:(

ioio
Gość
ioio

:no::lol:

XX
Gość
XX

TRZYMAJCIE SIĘ NASI DZIELNI ,WSPANIALI BEZIMIENNI ,POTWORNIE ZMĘCZENI BOHATEROWIE !!! -MAM NADZIEJĘ ,ŻE WŁADZE JASŁA O WAS NIE ZAPĄMNĄ I PODZIĘKUJĄ ZA WASZ TRUD . DZIĘKI !!!!

ala
Gość
ala

ja też co roku jadę w te strony do rodziny tylko czy da się w tym bez większych utrudnień chyba przesuniemy wyjazd na sierpień

młodzież
Gość
młodzież

hmmm na rafinerii było "o moja kochana młodzież przyszła pomóc" a nawet dziękuję się nie usłyszało za to że ładowało się worki z piaskiem na samochody, no ale nie ma sprawy
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY WŁOŻYLI TRUD W PRACĘ PRZY "ŁATANIU" WAŁÓW

pawel
Gość
pawel

nad Klimkówką?? Hmmm

jo
Gość
jo

"Mówi się, że powstała tam wyrwa liczyła 40 metrów."
Gdzie się mówi?

Close
X