r e k l a m a
Wiadomości

Znów scysja na sesji. Tym razem poszło o projekt zmian w budżecie

Kontrowersje wokół zgłoszonego projektu zmian budżetowych na rok 2010. Radni odrzucili projekt przedłożony im na sesji. PiS jest zszokowany zachowaniem radnych, twierdząc, że jest to zagrywka polityczna. Opozycja podkreśla, że w sprawach gdzie w grę  wchodzą publiczne pieniądze, radni muszą mieć czas na zapoznanie się z dokumentami, a te dostali do ręki pół godziny przed sesją. 

Otrzymaliśmy dzisiaj cały szereg zmian budżetowych dopiero pół godziny przed sesją, więc nie było możliwości aby się z tym zapoznać. Były tam bardzo sensowne propozycje jak również propozycje, które budziły duże kontrowersje więc uważam, że „co nagle to po diable” – mówił Roman Kościow.

Wśród zmian budżetowych znalazło: przekazanie pieniędzy na budowę lodowiska w Jaśle (czytaj: Śliski temat lodowiska. Baniak: „Nie podejrzewajcie mnie o politykierstwo”), zabezpieczenie antykryzysowe, przekazanie 15 tys. zł pomocy dla Powiatu i 60 tys. zł dla komisji alkoholowej.

Część radnych podkreślała, że w takich sprawach nie można podejmować pochopnych decyzji.

Już po raz kolejny wrzuca nam się uchwały za kołnierz. Przy podjęciu tak ważnych spraw dla miasta, za które zapłacimy z podatków mieszkańców trzeba mieć czas na podjęcie decyzji. Nie może być tak, że traktuje się  nas jak małych chłopców, którzy jak są nieposłuszni to bije się ich wskaźnikiem po łapkach. Tak nie powinna funkcjonować Rada! Trzeba nam było dać dwa tygodnie na zapoznanie się projektem i cza na przepracowanie go w komisjach. Dlatego chylę czoła przed wszystkimi radnymi, że wreszcie nauczymy organ wykonawczy pokory, bo nie można tak traktować radnych – argumentował Krzysztof Czeluśniak. 

Zdaniem Henryka Raka, działania opozycji to celowa zagrywka polityczna.

Przykro mi, że radni już z góry przekreślili możliwość dyskusji nad zmianami budżetowymi. Ja też dostałem projekt późno ale  mogliśmy to wprowadzić w program dzisiejszej sesji i nad tą uchwałą do późnych godzin wieczornych debatować. Radni nie dopuścili do dyskusji, chcieli pokazać burmistrzowi i pozostałym radnym, którzy głosowali za wprowadzeniem tej uchwały ich miejsce w szeregu – mówił nam Henryk Rak.   

Podobnego zdania był burmistrz Pabian.

Myślę, że dobrze była państwu znana waga tych problemów, które pojawiły się w zmianach budżetowych i moim zdaniem zadecydowały nie względy merytoryczne ale chęć pokazania swojej mocy, która się przejawia właśnie w tym, że mogliście zagłosować i odrzucić tę uchwałę – mówił burmistrz Ryszard Pabian. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bezrobotny
bezrobotny
2024 lat temu

Towarzystwo wzajemnej adoracji -jak widac ma się dobrze !- A ja muszę życ za 600 zł "kuroniówki " po 31 latach pracy ! Robią igrzyska gdy brakuje pomysłu na pracę dla mieszkańców .

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

O ile pamiętam takie dokumenty radni powinni otrzymać 7 dni wcześniej. Kompromitacja. Czy UM posiada jakiś certyfikat jakości pracy ważny do 2011r? Podobno przyznany w 2001r. Rozumiem, że trzeba już złożyć projekt budżetu ale nie można traktować radnych jak pajaców. Panowie H.R i R.P. projekty uchwał dyskutuje się jeszcze na komisjach. Nie jestem pracownikiem samorządowym. Dziwi mnie brak znajomości prostych procedur. Jestem apolityczny i takie działanie oceniam w dwojaki sposób: dyletanctwo lub brudna gra polityczna.

Zagadka
Zagadka
2024 lat temu

Pytanie : Duży organizm przyjmujący formę
prostokątu składający się z wielu członków
o ilorazie inteligencji 364.
Odpowiedź : Sesja, występuje od czasu do czasu
w miejscowości Jasło.

Land
Land
2024 lat temu

Do p.Kościowa, tyle Pan wisiał przed wyborami na drzwiach sklepu Centrum na ul. Lenartowicza i do dzisiaj nie potrafił Pan załatwić asfaltu przed tym sklepem.Jest Pan mało skuteczny.

W.D.
W.D.
2024 lat temu

Henryk kielnia-ekobomber znawca wszechświata i alfa-omega czyli PIS-men

Mietek
Mietek
2024 lat temu

A żrejcie się rajcy,a miasto staje się wiochą.
Co jeden to madrzejszy.Wystarczy na zdjęcia popatrzeć by przekonać się kto sowa,a kto krowa…..

wacek
wacek
2024 lat temu

oj PIS-landia fuj jasło umiera

borys
borys
2024 lat temu

a mnie, to wali w teleskop,może sobie radni,głowy pourywać wyjedżam ……pa

OLA
OLA
2024 lat temu

ola
Moze dosc tych zagrywek ze strony ludzi myslacych jedynie o zachowaniu wlasnych stolkow. Czas wymienic pania Kurowska i wszystkich radnych. Niech przestan zyc na koszt podatnika, bo zaden z nich pozytek.

podatnik
podatnik
2024 lat temu

Szczekaj psy, wyją wilki a ja składam gratulacje tym radnym co podejmują nie pochopnie decyzje bo są to moje – wasze podatki. Nietędy droga że pani burmistrz wymyśli sobie rozkładane lodowisko to ma tak być, nie pani burmistrz to nie pani folwark, niech pani skończy z tymi głupimi pomysłami: jak rondo koło JDK, pierzeja południowa deptak w rynku i rozkładane lodowisko, Śmieją się z nas krośniaki gdzie pracuje a ty tadeuszu B.. Nie piej więcej bo masz zwidy, nie polityka to czemu popierałeś kurowska w wyborach ? . Zbliżają się kolejne wybory to od publikę rozkładane lodowisko może se zrobisz… Czytaj więcej »

Kornik
Kornik
2024 lat temu

Ty podatnik przecież nie płacisz podatkow. Na tobie komornik siedzi.

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x