Wiadomości

Związkowcy z Gamratu: Przerwać proces prywatyzacyjny!

 – Obecny proces prywatyzacji „Gamrat” SA trzeba jak najszybciej przerwać i znaleźć inną ścieżkę prywatyzacyjną – piszą w piśmie do ministra Grada, związkowcy z ZTS Gamrat SA.  

Minister Grad podczas ubiegłorocznej wizyty w Gamracie

 – Związki zawodowe dotychczas opowiadały się za prywatyzacją przez Giełdę Papierów Wartościowych, jednak w chwili obecnej po zasięgnięciu opinii z wielu firm opowiadają się za przygotowaniem koncepcji prywatyzacji „Gamrat” SA w formie akcjonariatu pracowniczego – piszą związkowcy.

Ich zdaniem tylko taka forma prywatyzacji może spowodować konsolidację załogi i wyeliminuje negatywne doświadczenia, które wynikły z dotychczasowych prób sprywatyzowania jasielskiej spółki.

Wśród pracowników Gamratu jest niechęć i obawa, że zainteresowana zakupem firma Lentex będzie dążyła do restrukturyzacji i zwolnień pracowniczych. Firma pomimo złożonych obietnic nie odniosła się do propozycji związkowców dotyczących pakietu socjalnego.

Co budzi podejrzenie, że nie zamierza ona podpisać pakietu socjalnego – tłumaczą związki.

Zaniepokojenie jest tym większe, że pracownicy Lentexu byli w sporze zbiorowym ze swoim pracodawcą. Ten w wywiadach sugerował zamiar wdrożenia koncepcji przeniesienia produkcji wykładziny podłogowej na Ukrainę.

Taka postawa budzi obawę, że ten wariant może zostać zastosowany również wobec „Gamrat” SA, jako forma nacisku na związki zawodowe – przekonują.

Równie niepokojące są wypowiedzi prezesa zarządu Lentexu Eryka Karskiego, który wyraził pogląd, że firma Gamrat jest w złej kondycji finansowej, co powoduje potrzebę obniżenia kwoty za zakup akcji „Gamrat” SA.

A to zdaniem związkowców stoi w sprzeczności z oficjalnymi danymi dot. wyników ekonomicznych z 6 m-cy 2010 r., które wyraźnie pokazują pozytywny trend w spółce i dają gwarancję osiągnięcia na koniec roku zysku netto.

W tej sprawie Zarząd „Gamrat” SA wystosował pismo do Ministerstwa Skarbu Państwa, w którym dementuje te nieprawdziwe informacje i przedstawia rzeczywiste dane na temat kondycji Spółki – piszą związkowcy.

Związki zawodowe negatywnie oceniają również postawę doradcy prywatyzacyjnego reprezentowanego przez Pana Pawła Jagiełło, który nie pojawia się w Spółce i nie pomaga rozwiązać pojawiających się problemów – dodają.

I apelują do ministra Skarbu Państwa.

Oczekujemy od Ministerstwa Skarbu Państwa podjęcia szybkich decyzji w tej kwestii i szukania nowych rozwiązań w ramach dialogu z reprezentującymi Załogę związkami zawodowymi. Jesteśmy gotowi taki dialog rozpocząć czy to w Gamracie czy w Ministerstwie Skarbu – apelują związkowcy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" – cały czas potrzebna jest opieka { ta nadprzyrodzona również } nad wykorzystanymi i pozostawionymi samym sobie – ale gdzie dzisiaj można znaleźć następców Ks. Jerzego , KORu,ZZ, czy innych organizacji { obrońców robotników }…dzisiejsze ZZ nie mają nic wspólnego z ponadbranżową walką o godne życie najsłabszych i zmuszanych do niewolniczej pracy…

ktoś
ktoś
2024 lat temu

Przecierz P .Grad w wielkiej chwale sprywatyzował stocznie,nie wierzcie że inaczej będzie z Gamratem.Pani Łukaciejewska też się jakoś wytłumaczy,prawdopodobnie ???likwidacja Gamratu to wina PIS-u.Przed kilku laty prywatyzacja skończyła wybudowane przez komunę Zakłady Płyt Wiórowych.TO konieć Gamratu ijakiegoś przemysłu w Jaśle .Jasło wyludnić i zalać bo to Miasto ze zgliszcz też wybudowała komuna .Obecna władza potrafi tylko niszczyć,popatrzcie co przez okres Solidarnosciowy zostało nowego wybudowane a co zniszczone lub zlikwidowane

olo
olo
2024 lat temu

NIEROBY won z Gamratu. Związki to syf i zakała !!!!

Seth_I
Seth_I
2024 lat temu

"związkowcy", boicie się, że oderwą was od koryta ? NAJWYŻSZA PORA. SOLIDARNOŚĆ i jej bękarty skończyły POLSKĘ. Wyprzedały, uwłaszczyły się na majątku narodowym, stworzyły bezmózgich rządzących tym krajem od 1989 roku. Dzielnie sekundował w tym wszystkim kler KATOLICKI, masa złodziei i pedofilii. Niech was …

joś
joś
2024 lat temu

Do Ktoś 1oo/100.

obiektywny
obiektywny
2024 lat temu

Może i związki różnie się zachowywały, ale nie w Gamracie…między innymi dlatego w 2010 r. Gamrat jeszcze istnieje, zatrudnia ponad 800 osób i nie najgorzej płaci… jak na warunki Jasła i okolicy

KLAKA
KLAKA
2024 lat temu

Kochani ZWIAZKI NIC NIE POMOGA JESLI CHODZI O GRUBA KASE…JEST BARZDZO ZLE W JASLE Z PRACA BEDZIE CORAZ GORZEJ! NIE DZIWNE ZE MLODZIEZ STAD UCIEKA!!! NIEMAJA PRAWA BYTU W TYM MIESCIE NIEMAJA JAK SIE ROZWIJAC BO DOROSLI IM GOTUJA TAKI LOS! DZIEKUJEMY!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x