Wiadomości

Zwolnienia grupowe w 3 dużych firmach!

Ponad 850 osób straci pracę w trzech dużych podkarpackich firmach, poinformował podczas spotkania z jasielskimi przedsiębiorcami dyrektor jasielskiego urzędu pracy Dariusz Uliasz.

Według stanu na dzień 27 marca, Powiatowy Urząd Pracy ma zgłoszenia grupowych zwolnień z trzech podmiotów. 

„Jest to Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Pektowin –  gdzie zgłoszono zamiar zwolnienia 117 osób; Firma Nowy Styl, która ma oddziały na terenie całego województwa i w skali województwa zamierza zwolnić 695 osób oraz  firma Inco Veritas Huta Szkła Tarnowiec, gdzie planuje się zwolnić od połowy roku 45 osób” –  mówi dyrektor Uliasz.

Stopa bezrobocia w powiecie jasielskim wynosi 17% 

Według danych GUS na koniec lutego 2009r stopa bezrobocia w powiecie jasielskim wynosi 17%  Dla porównania stopa  bezrobocia w skali całej Polski to 10,9 % natomiast w województwie podkarpackim wynosi ona 14,5%
 
Wśród 21 powiatów województwa podkarpackiego powiat jasielski znajduje się na 8 miejscu pod względem liczby bezrobotnych. Liczba ta osiągnęła 8,5 tyś. osób.

12,5 mln zł pomocy

Mimo trudnej sytuacji jasielskich przedsiębiorców i pracowników, urząd pracy dysponuje środkami, którymi może wesprzeć i dofinansować pracodawców, którzy zdecydują się na zatrudnienie bezrobotnego.

Wsparcie to pochodzi zarówno z funduszu pracy jak i środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Łącznie na dzień 27 marca Urząd pracy posiada 12.500.000 zł na wszystkie programy pomocy bezrobotnym czy pomocy pracodawcom, którzy zdecydują się utworzyć miejsca pracy” – tłumaczy dyrektor Uliasz.

Jest osiem takich form pomocy i dofinansowania, z których można skorzystać: prace interwencyjne,  roboty publiczne, prace społecznie użyteczne, staże, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, szkolenia (grupowe i indywidualne), jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, refundowanie kosztów wyposażenia stanowiska pracy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wywalony na pysk z PEKTOWINUBezrobotny?w temacie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
w temacie
Gość
w temacie

W Tarnowcu Hutę załatwił dyrektor Żak, a kryzys tylko postawił kropkę nad i…

Bezrobotny?
Gość
Bezrobotny?

To prawdziwa paranoja,zwalniają by bezrobotnych szkolić na przyszłych bezrobotnych .A ile tego się tam ludu zebrało,obradowało,Tak naprawdę urzędnicy tylko mają z tego pracę,bo udowadniają,jak cholernie są potrzebni-sami sobie…
A bezrobocie ,to nie kryzys,to skutek niewiedzy i dyletanctwa tych co go to rzekomo nie spowodowali…Ciekawy jestem,czy kiedyś ktoś rozlliczy te siupy za publiczne pieniądze????

wywalony na pysk z PEKTOWINU
Gość
wywalony na pysk z PEKTOWINU

Jacy zatroskani,i przejęci losem ludzi wywalanych na pysk ! Ale maja przecież propozycję !-szkolenia , roboty publiczne ,itp . No jak tu nie " dziękowac" naszej władzy !.Przecież znów ktoś zarobi na szkoleniach , kursach .A że po takich szkoleniach nikt i tak roboty nie znajdzie- no to co ??? najważniejsze że szkolenie było i pieniądze się za nie wypłaciło swojemu .!!!

Close
X