Wiadomości

Zwolnienia grupowe w 3 dużych firmach!

Ponad 850 osób straci pracę w trzech dużych podkarpackich firmach, poinformował podczas spotkania z jasielskimi przedsiębiorcami dyrektor jasielskiego urzędu pracy Dariusz Uliasz.

Według stanu na dzień 27 marca, Powiatowy Urząd Pracy ma zgłoszenia grupowych zwolnień z trzech podmiotów. 

„Jest to Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Pektowin –  gdzie zgłoszono zamiar zwolnienia 117 osób; Firma Nowy Styl, która ma oddziały na terenie całego województwa i w skali województwa zamierza zwolnić 695 osób oraz  firma Inco Veritas Huta Szkła Tarnowiec, gdzie planuje się zwolnić od połowy roku 45 osób” –  mówi dyrektor Uliasz.

Stopa bezrobocia w powiecie jasielskim wynosi 17% 

Według danych GUS na koniec lutego 2009r stopa bezrobocia w powiecie jasielskim wynosi 17%  Dla porównania stopa  bezrobocia w skali całej Polski to 10,9 % natomiast w województwie podkarpackim wynosi ona 14,5%
 
Wśród 21 powiatów województwa podkarpackiego powiat jasielski znajduje się na 8 miejscu pod względem liczby bezrobotnych. Liczba ta osiągnęła 8,5 tyś. osób.

12,5 mln zł pomocy

Mimo trudnej sytuacji jasielskich przedsiębiorców i pracowników, urząd pracy dysponuje środkami, którymi może wesprzeć i dofinansować pracodawców, którzy zdecydują się na zatrudnienie bezrobotnego.

Wsparcie to pochodzi zarówno z funduszu pracy jak i środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Łącznie na dzień 27 marca Urząd pracy posiada 12.500.000 zł na wszystkie programy pomocy bezrobotnym czy pomocy pracodawcom, którzy zdecydują się utworzyć miejsca pracy” – tłumaczy dyrektor Uliasz.

Jest osiem takich form pomocy i dofinansowania, z których można skorzystać: prace interwencyjne,  roboty publiczne, prace społecznie użyteczne, staże, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, szkolenia (grupowe i indywidualne), jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, refundowanie kosztów wyposażenia stanowiska pracy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
w temacie
w temacie
2024 lat temu

W Tarnowcu Hutę załatwił dyrektor Żak, a kryzys tylko postawił kropkę nad i…

Bezrobotny?
Bezrobotny?
2024 lat temu

To prawdziwa paranoja,zwalniają by bezrobotnych szkolić na przyszłych bezrobotnych .A ile tego się tam ludu zebrało,obradowało,Tak naprawdę urzędnicy tylko mają z tego pracę,bo udowadniają,jak cholernie są potrzebni-sami sobie…
A bezrobocie ,to nie kryzys,to skutek niewiedzy i dyletanctwa tych co go to rzekomo nie spowodowali…Ciekawy jestem,czy kiedyś ktoś rozlliczy te siupy za publiczne pieniądze????

wywalony na pysk z PEKTOWINU
wywalony na pysk z PEKTOWINU
2024 lat temu

Jacy zatroskani,i przejęci losem ludzi wywalanych na pysk ! Ale maja przecież propozycję !-szkolenia , roboty publiczne ,itp . No jak tu nie " dziękowac" naszej władzy !.Przecież znów ktoś zarobi na szkoleniach , kursach .A że po takich szkoleniach nikt i tak roboty nie znajdzie- no to co ??? najważniejsze że szkolenie było i pieniądze się za nie wypłaciło swojemu .!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x