Wiadomości

Zwycięzcy II Pleneru Dziennikarskiego zobaczą jak tworzy się Fakty TVN

II Podkarpacki Plener Dziennikarski im. Marcina Pawłowskiego wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy, uczniów gimnazjów z województwa podkarpackiego. Nagrody oraz  gratulacje zwycięzcy otrzymali z rąk dziennikarki Faktów TVN Renaty Kijowskiej.

Jestem zaskoczona, że tylu młodych ludzi jest zafascynowanych tym co robią.  Oni przecież mogliby teraz grać w piłkę a jednak szukają tematów, opisują je, angażują się. To bardzo dobrze rokuje, jestem przekonana, że im ktoś wcześniej zacznie to lepiej mu później pójdzie albo stwierdzi, że to nie jest dla niego i spróbuje czegoś innego – mówi Renata Kijowska.

Renata Kijowska – dziennikarka Faktów TVN

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym, uczniowie gimnazjów województwa podkarpackiego mieli za zadanie napisać reportaż na temat „Tradycji i nowoczesności w szkole”. Drugi etap to wybór zwycięzców spośród nadesłanych 25 prac.

Wszystkie oceniane prace były kodowane. Nie znaliśmy imienia, nazwiska, ani szkoły, z jakiej pochodziły. Dla nas liczyło się tylko to, co zostało napisane na kartce papieru. W tym roku poprzeczka była bardzo wysoko, ponieważ trzeba było napisać reportaż, a reportaż to jest sztuka. Dobry reportaż jest fotografią i właśnie tej fotografii szukaliśmy w pracach – mówiła Agata Koba, przewodnicząca jury.

Agata Koba – jury konkursu

Najlepszą pracę napisała uczennica Gimnazjum nr 4 Agnieszka Patyk.

Postanowiłam wprowadzić do reportażu trzy dni swojego życia i opisać jak wygląda moje życie w szkole. Lubię pisać, robię to od dawna, to jest mój sposób na spędzenie czasu – mówi Agnieszka Patyk.

Agnieszka Patyk – laureatka I miejsca

Drugie miejsce zajęła Ewa Pawlik (Gimnazjum Publiczne nr 1 we Frysztaku a trzecie (ex aequo): Martyna Cholewiak oraz Sylwia Binkowicz (obie z Gimnazjum nr 4 w Jaśle).

Wyróżnienia otrzymali:  Karolina Gajecka (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), Krzysztof Pogorzelec, Wojciech Woźniak, Joanna Leszczawska (wszyscy z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy), Justyna Szańca (Gimnazjum nr 1 w Jaśle).

Zwycięzca będzie miał okazję odwiedzić siedzibę TVN w Warszawie, gdzie przez jeden dzień  przyjrzy się pracy dziennikarzy Faktów.

Plener dziennikarski organizowany w Jaśle, nosi imię Marcina Pawłowskiego, dziennikarza Faktów. Na pomysł nadania imienia zmarłego prezentera Faktów wystąpiła młodzież szkoły.

Katarzyna Czerwonka – organizator pleneru

Wybraliśmy Marcina Pawłowskiego, młodego, zdolnego, dobrze się zapowiadającego dziennikarza. Mógłby być wzorem dla młodzieży bo kochał to co robił, dziennikarstwo było jego miłością, pomagało mu w życiu codziennym i w walce z chorobą – mówi Katarzyna Czerwonka, organizator pleneru dziennikarskiego.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Strzeżcie się Jaslo4u.pl i Jaslonet.pl 🙂
Miażdżąca konkurencja nadchodzi wielkimi krokami ;P

;(
;(
2024 lat temu

Prędzej Jaslonet. 🙂

Pierson
Pierson
2024 lat temu

To ja już nie mogę się doczekać tych "miażdżących nazwisk" nadchodzącej konkurencji.:lol:

piękna
piękna
2024 lat temu

hahha macie pomyły
lol
B)

dominet2
dominet2
2024 lat temu

no binkowicz, rudzielcu, postarałaś się jak zwykle!!!
dziennikarstwo już coraz bliżej-pamiętaj, że całe osiedle trzyma kciuki! :D:D

maexma
maexma
2024 lat temu

Eee tam mnie się praca Ewy Pawlik podobała bardziej 🙂

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x