Wiadomości

Żygłowicz odwołany z Zarządu Powiatu

Stanisław Żygłowicz, członek Zarządu Powiatu Jasielskiego został na własne życzenie odwołany z pełnionej funkcji. Powód? Zmiana przepisów prawa o prowadzeniu działalności gospodarczej.

Stanisław Żygłowicz, radny powiatu jasielskiego

Radnym Stanisławem Żygłowiczem zajmowaliśmy się kilka miesięcy temu, kiedy odkryliśmy, że współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL (czytaj). O swojej przygodzie ze służbami radny przyznał się w oświadczeniu lustracyjnym.

Wówczas zastanawialiśmy się, czy wybierając skład zarządu powiatu wiedziano o przeszłości Żygłowicza i czy osoba mająca w przeszłości kontakty z SB winna piastować wysokie stanowisko w samorządzie?

Na sesji Żygłowicz zgłosił rezygnację, bo w myśl przepisów nie może on prowadzić działalności weterynaryjnej w powiecie gdzie sprawuje funkcję członka Zarządu Powiatu.

Na pytanie czy radni wiedzieli o jego przeszłości przewodnicząca Rady Powiatu Alicja Zając odpowiedziała:

Nic na ten temat nie wiem i nigdy taka sprawa nie została nam przedstawiona jako radnym – mówiła Alicja Zając

Alicja Zając, przewodnicząca rady powiatu jasielskiego

Przewodnicząca uważa również, że przeszłość Zygłowicza nie miała wpływu na podejmowane przez niego decyzje

W momencie kiedy radny składa oświadczenie o współpracy i jest ono prawdziwe to nie nadaje się tej sprawie żadnego biegu. Są to fakty historyczne. Myślę, że one nie mają żadnego wpływu na decydowanie tutaj. My się zajmujemy sprawami bieżącym.

Kiedy pytamy o przyczynę decyzji radnego Żygłowicza, w odpowiedzi słyszymy:

Dzisiejsze odwołanie było uzasadnione niemożliwością pracy w zarządzie powiatu, na którego terenie wykonuje się działalność weterynaryjną. Nie miało żadnego innego podtekstu. 

Równie dyplomatyczny ton przyjęli radni, którzy brali udział w głosowaniu. Tadeusz Górczyk, który wstrzymał się od głosu – tłumaczy:

Tadeusz Górczyk, radny powiatu jasielskiego

Nie moimi głosami pan radny był wybierany na członka zarządu, są to wewnętrzne sprawy koalicji rządzącej i tymi głosami pan radny został odwołany na własny wniosek – mówi radny.

Za swoim odwołaniem głosował też sam zainteresowany, ale niestety Stanisław Żygłowicz zaraz po ogłoszeniu wyników opuścił salę posiedzeń nie dając szans dziennikarzom na zadanie choć jednego pytania.

Rada Powiatu nie wybrała nowego członka Zarządu.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

19
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fest PiS
Gość
fest PiS

coś iskrzy w koAlicji

EWA!
Gość
EWA!

[b](Komentarz usunięty przez moderatora po zgłoszeniu naruszenia zasad forum)[/b]

ROSTACKIE
Gość
ROSTACKIE

PROSTACKIE PISANIE.Kto to wogule czyta tylko ci co pisza i tak sobie odpowiadaja sa to osoby mało aktywne nic nie znaczace WIEMY KIM SA chodzi o to aby osłabic PO w Jasle i wydaje im sie ze to sie zadziała.Społeczenstwo intelektualisci madry Polski narod nie da sie sprzedac.CO do Żygłowicza i Jego żony to wspaniali ludzie służa pomoca każdemu kto o to poprosi i tak trzeba TO drzewo jak piszecie za chwile rozwinie pąki i pokaże co PO w JAŚLE znaczy Dzieki Żygłowiczowi PO zdobyło i zdobywa wielkie zufanie jeszcze moment a tym co tak pieknie oczerniaja gały wejdą w… Czytaj więcej »

maciejowski
Gość
maciejowski

http://www.powiat.jaslo.pl/bip/atach/4/797/1808/st_zyglowicz%20%2008%20028.pdf
Dochody pana Żygłowicza za 2008 rok ( te ujawnione )

j
Gość
j

Panie Żygłowicz HAŃBA. Proszę się nie pokazywać ludziom na oczy KAPUŚ-ciekawe czy wI LO też kapowałeś? Mówiliśmy, że taki słaby jak Ty a dostał się na weterynarię i ją skończył dziwne. Czy7 na nas i na studiach też byłeś donosicielem i dlatego skończyłeś weterynarię?

dąb H
Gość
dąb H

wycieli krzaczka !!

aga
Gość
aga

Panie Zygłowicz prosze… [b](Komentarz usunięty przez moderatora po zgłoszeniu naruszenia zasad forum)[/b]

jola
Gość
jola

a co z gorgoszem ale z nim i nie tylko będzie afera ha ha

ixi
Gość
ixi

Powodz i katastrofa w jasle i w regionie, a te deb*** postkomunistyczne ETETOWE MARNOWACZE CZASU o pierdolach rozprawiaja! KTO TYCH PATALACHOW WYBRAL? lUDZIE DLACZEGO WYBIERACIE OGRANICZONE UMYSLOWO MIERNOTY? Jaslanie NAPRAWDE STAC WAS NA WIECEJ..ZASLUGUJECIE NA WIECEJ!

koń ,który mówi
Gość
koń ,który mówi

Dla mnie już sam fakt,że weterynarz zajmował się ludżmi w powiecie jako czlonek zarządu jest kuriozalny.Jest takie przysłowie" Jaki Pan taki kram".Dobrze,że radny doszedł do prawidłowego wreszcie wniosku i odszedł,w czym pomógł mu przepis prawa(chwała mu za to)

bozena
Gość
bozena

Panie żygłowicz… [b](Komentarz usunięty przez moderatora po zgłoszeniu naruszenia zasad forum)[/b]

kmita
Gość
kmita

Karzeł moralny skaczący od partii do partii.Ponoć teraz wypłynie w PSL:yes:

sssssssssssssss
Gość
sssssssssssssss

szkoda ze ludzie szukaja igły a belki w oku swym nie widzą

Urban
Gość
Urban

Tw Drzewo podjął właściwą decyzję miejmy nadzieję że już nigdy nie wystartuje w żadnych wyborach!!!A jeżeli tak to cała jego działalność jak i każdego innego zostanie ujawniona wszystkim obywatelom powiatu jasielskiego!!!

Hmm...
Gość
Hmm...

Do(• mieszkaniec / 01-07-2009 16:26 / IP: 89.74.143.*)
No nie może. Ale dla ścisłości – przedsiębiorca nie może być członkiem ZARZĄDU jednostki samorządowej. Jako zwykły radny może działac. Jest tak od dawna. Od jakichś 10 lat. Tylko że przedsiębiorcy umykali od tego przepisu w ten sposób, że przerejestrowywali biznes na małżonka. Albo zawieszali działalność. Albo szli w "szarą strefę".

gumowe ucho
Gość
gumowe ucho

Drzewo umyka by z Kmieciem kombinować listę na przyszłe wybory samorządowe.Ale się przeliczą!:lol:

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

..dlaczego jeśli ktoś jest przedsiębiorcą to nie może pełnić funkcji samorządowej??czy o naszym powiecie muszą decydować tylko ludzie którzy nic nie osiągnęli w życiu i nie wiedzą na cym polega prowadzenie firmy?..i stąd później takie a nie inne decyzje.

czarni j
Gość
czarni j

Och….
drzewo podcięło samo sobie korzenie:no: :no: :no: :no: :no: :no:

azdmqxburub
Gość
azdmqxburub

Bmimfu bmhfylrgueax, [url=http://kkexqusebxao.com/]kkexqusebxao[/url], [link=http://zvgdoxjgqbzd.com/]zvgdoxjgqbzd[/link], http://cyzostcjimki.com/

Close
X