Kultura

1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Trzcinicy

Wraz z otwarciem Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja odbywa się 1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Trzcinicy, podczas którego na scenie skansenu występują regionalne zespoły oraz prowadzone są liczne rekonstrukcje.

1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Trzcinicy (fot. archiwum, Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Festiwal zaczął się o godzinie 10.30 zespołu Trzcinicoki, który ściśle trzyma się reguł dawnego muzykowania, niezwykle dbający o najdrobniejsze szczegóły, takie jak : ubiór, instrumenty, oraz oryginalne teksty przyśpiewek. Następnie o godzinie 11.30 odbyła się rekonstrukcja obrzędu intronizacji nowego księcia. Od 13:30 trwał pokaz kulinarny kuchni wczesnośredniowiecznej wraz z degustacją potraw. Dla gości gotował znany dziennikarz, krytyk kulinarny Robert Makłowicz.
1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Trzcinicy (fot. archiwum, Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Od godziny 18:00 goście mogli obejrzeć rekonstrukcję bitwy oraz obrzęd pogrzebowy księcia, w wykonaniu Bielskiej Drużyny Najemnej (BDN).
1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Trzcinicy (fot. archiwum, Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
– Nasza drużyna organizuje rekonstrukcje od ponad ośmiu lat. Zawodnicy naszej drużyny trafiają do nas z różnych powodów, często jest to zamiłowanie do historii, ale niektórzy rekonstruują rzemiosło. Są tutaj też ludzie, którzy po prostu lubią walczyć. Jesteśmy jedną z większych drużyn w Polsce, które specjalizują się w tej dziedzinie. Oficjalnie zrzeszamy w ekipie czterdzieści osób, w tym walczących dwadzieścia trzy. – Mówi w rozmowie z dziennikarzami Portalu Jaslonet.pl, Sławomir Górny (Sławomir Zawzięty)

Posłuchaj wypowiedzi Sławomira Górnego

Ceny biletów:
Całodniowy bilet normalny – 5 zł, całodniowy bilet ulgowy (dla osób w wieku 6-12) – 3 zł, całodniowy bilet dla dzieci w wieku do 6 lat – bezpłatny. Pozostałe informacje znaleźć można na stronie www.karpackatroja.pl/festiwal lub uzyskać pod numerem telefonu 13 4405040 wew. 113.
Czytaj również:

Fotorelacje:

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x