KulturaMBP

Niefortunne losy sierot Baudelaire

28 stycznia 2013 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, należący do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, dyskutowali o książkach Lemony Snicket`a z Serii Niefortunnych Zdarzeń.

Niefortunne losy sierot Baudelaire
Młodzież z klasy czwartej, zainteresowana twórczością autora, przeczytała wybrane przez siebie części cyklu o sierotach Baudelaire. Podczas spotkania, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle, uczestnicy wymienili się wrażeniami z przeczytanych tomów, a następnie rozwiązali krótki quiz, sprawdzając dla własnej satysfakcji, co wiedzą o głównych bohaterach. Sporo emocji wzbudziła charakterystyka Hrabiego Olafa, Wioletki, Klausa i Słoneczka, którą klubowicze wykonali w grupach, zapisując wokół zdjęć bohaterów umieszczonych na kolorowym kartonie, dominujące cechy wybranej postaci i własne opinie o niej.
Na zakończenie każdy uczestnik stworzył projekt okładki do dowolnego tomu serii. Opinie o przeczytanych książkach nie były jednoznaczne. Wiele osób nie potrafiło się zdecydować czy książka się im podobała, czy też nie. Stwierdzenie Karola, że „książka była ciekawa chociaż bardzo smutna” poparło kilka osób. Jak widać Seria Niefortunnych Zdarzeń to lektura kontrowersyjna.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x