JDKKultura

44.Studnia Kulturalna JDK: „Zaczarowany bajek świat”

Pod takim tytułem przebiegać będzie spotkanie z Joanną Rolińską, autorką książki „Raz dwa trzy za siebie. Rozmowy o dzieciństwie”, które odbędzie się 15 listopada br. o godzinie 18.00 w Jasielskim Domu Kultury.

Szlachetnie i odświętnie
Zapowiedź
Książka powstała z tęsknoty za dzieciństwem, tym z książką przy lampce naftowej i tym podwórkowym – z grą w klasy, hulajnogą i kluczem na szyi. „Raz dwa trzy za siebie. Rozmowy o dzieciństwie” to zapis wspomnień o najmłodszych latach współczesnych twórców. Rozmówcami Rolińskiej są: Józef Hen, Józef Wilkoń, Wanda Chotomska, Marek Nowakowski, Joanna Papuzińska, Janusz Szuber, Zbigniew Mentzel, Joanna Szczepkowska, Agata Miklaszewska, Anna Piwkowska, Maurycy Gomulicki, Sylwia Chutnik, Bohdan Butenko i Małgorzata Baranowska.
Dla samej autorski książka ma bardzo osobiste znaczenie, ponieważ jej babcia Stefania Szayna Stopowy pochodzi z Jasła. Przed laty prowadziła księgarnię przy ulicy Kościuszki i miała, jak na tamte czasy dużą bibliotekę. To właśnie od niej pani Joanna dostała pierwsze ważne w jej życiu książki i to u niej spędzała pełne niezapomnianych wrażeń wakacje.
Joanna Rolińska jest absolwentką wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej, dziennikarka ,varsavianistka. Współpracuje z miesięcznikami „Chimera”, „Fokus Historia”, „Nowe Książki” i „Skarpa warszawska”. Autorka albumu „Przedwojenna Ochota”, ”Najpiękniejsze fotografie”.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x