r e k l a m a
JDKKultura

Ballady Cohena w JDK

Ballady Cohena w JDK
„Zuzanna”, „Tańcz mnie po miłości kres”, „Gość”, „Niebieski Prochowiec”, czy „Siostry Miłosierdzia”, m.in. te utwory Leonarda Cohena zabrzmiały podczas koncertu Kuby Michalskiego w ramach 43. Studni Kulturalnej JDK. Artysta od wielu lat śpiewa ballady tego kanadyjskiego barda w znakomitych tłumaczeniach Macieja Zembatego i Macieja Karpińskiego.

Ballady Cohena w JDK
– Takich piosenek jest ludziom brak. Oprócz tego, że mają świetną melodię, są jeszcze piękne od strony tekstowej. I Leonard Cohen od lat kilkudziesięciu nam takich piosenek dostarcza – zwrócił się do przybyłych Kuba Michalski. Warszawski artysta przybliżał słuchaczom zgromadzonym w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury również historię powstawania poszczególnych utworów kanadyjskiego barda. Kuba Michalski przedstawił również kilka własnych utworów, nagranych z zespołem Cotton Cat, m.in. „W Dublinie”, który znakomicie oddał klimat irlandzkiej tawerny.
Ballady Cohena w JDK
Nasz rodzimy akcent wprowadził utwór do słów wiersza Bolesława Leśmiana „Dziewczyna”, pochodzący z płyty podróż na której Kuba Michalski zawarł kompozycje do wierszy sławnych poetów. Na zakończenie artysta przypomniał słynny „Manhattan” z albumu „I’m Your Man” oraz „Tańcz mnie po miłości kres” z „Various Positions”, które widzowie nagrodzili gromkimi brawami.
Ballady Cohena w JDK
Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat”, z którym nagrał pięć płyt. Jego piosenki uzyskały wyróżnienia na festiwalu Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami ballad Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x