JDKKultura

„Beczka śmiechu” w Parku Miejskim

W najbliższą niedzielę (12 sierpnia br.) o godzinie 17. w Parku Miejskim w Jaśle można będzie obejrzeć niezwykłe przedstawienie mimów i popisy kuglarzy z wrocławskiego Teatru Na Walizkach. W ramach cyklu „Wakacje ze Sztuką”, organizowanego przez Jasielski Dom Kultury, artyści zaprezentują spektakl uliczny „Beczka Śmiechu”.

Plakat (kliknij aby powiększyć)
Teatr Na Walizkach jest zderzeniem sztuk: teatru ulicznego, cyrku i performance’u. Powstał w 2005 roku i może poszczycić się współpracą z wieloma artystami z różnych stron świata, w tym z Olegiem Yemtsevem – znanym rosyjskim mimem i reżyserem.
Przedstawienia teatru, inspirowane komediami z okresu kina niemego – z Charlie Chaplinem i Busterem Keatonem), rosyjską, nowoczesną clownadą, teatrem improwizacji i pantomimą, stanowi o jego oryginalności na tle innych teatrów plenerowych w Polsce. Wrocławscy aktorzy dopuszczają w spektaklach element przypadku i zaskoczenia, nie unikają też interakcji z publicznością.
Ten styl został doceniony przez jury Festiwalu Teatrów Plenerowych w Białej Podlasce, które w 2006 roku przyznało Teatrowi Na Walizkach Główną Nagrodę za widowisko „Beczka Śmiechu”. To właśnie to przedstawienie zaprezentowane zostanie jasielskiej publiczności.
Wszyscy, którzy przyjdą do jasielskiego parku w niedzielne popołudnie będą mieli okazję poznać niepowtarzalny humor i satyrę artystów z Wrocławia.
Zapraszamy!
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x