r e k l a m a
JDKKultura

Biblioteka ciągle w grze czyli rozgrzewka przed EURO 2012

Dziewiąty już raz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Biblioteczne imprezy będą poprzedzały czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012, do którego od dłuższego czasu trwają intensywne przygotowania. Hasło „Biblioteka ciągle w grze!” jest nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego EURO, ale także pozwala uświadomić miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze.

Plakat (kliknij aby powiększyć)
W obchody IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jak co roku włączy się także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wraz z filiami przygotowała dla swoich użytkowników, wiele interesujących propozycji.
Tegoroczna inauguracja tego bibliotekarskiego święta odbędzie się w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. We wtorek 8 maja, w tej właśnie placówce odbędzie się ROZGRZEWKA PRZED EURO 2012. To noszące intrygujący tytuł spotkanie, będzie pewnego rodzaju turniejem wiedzy o piłce nożnej, którego uczestnicy rywalizować będą w quizie i poszerzać swoją wiedzę o futbolu, reprezentacji Polski i zbliżających się Mistrzostwach Europy. Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych w Internecie będzie okazją do wspomnień i… dobrej zabawy. Uczestnicy będą mieli okazję popisać się znajomością europejskich gwiazd futbolu i opowiedzą o piłkarskich wydarzeniach sprzed lat. Wspólnie odkryją, że Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki!
Inspiracją do przeprowadzenia spotkania był obchodzony niedawno Tydzień z Internetem i scenariusze dostępne w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Agnieszka Jeleń

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fcpinkasa
fcpinkasa
2024 lat temu

no i dobre

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x