Kultura

Blisko siedemdziesiąt tysięcy pierogów w Tarnowcu (foto)

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, podczas odbywającego się w niedzielne popołudnie Festiwalu Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu, regionalne Koło Gospodyń Wiejskich sprzedały blisko siedemdziesiąt tysięcy pierogów.

Blisko siedemdziesiąt tysięcy pierogów w Tarnowcu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Już po raz szósty, w ostatnich dniach sierpnia na stadionie w Tarnowcu odbywa się festiwal smaków, czyli coś wyjątkowego dla smakoszy pierogów oraz innych regionalnych potraw. Już od godziny trzynastej można było degustować wszelkiego rodzaju jadła regionalne na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Po raz pierwszy zaprezentowali się wystawcy produkujący kozie sery i inne potrawy pochodzące z gospodarstw ekologicznych z naszego regionu.
Blisko siedemdziesiąt tysięcy pierogów w Tarnowcu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
– Bardzo cieszę się, że mimo sporych opadów deszczu, już od samego rozpoczęcia festiwalu, wszystkie stoiska były oblegane przez tłumy osób kupujących pierogi. To już swego rodzaju tradycja, że jeśli chodzi o pierogi, to gmina Tarnowiec jest bezkonkurencyjna – mówił Bogusław Wójcik, wójt gminy Tarnowiec.
Blisko siedemdziesiąt tysięcy pierogów w Tarnowcu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Tradycyjnie już, podczas imprezy przygotowano liczne konkursy dla widzów. Odbyło się lepienie pierogów na czas, a także jedzenie określonej liczby pierogów w możliwie najkrótszym czasie. Nie zabrakło również występów lokalnych zespołów ludowych i młodzieżowych takich jak: Potakowianki, Tarnowcoki, Kamfinioki, Tarnina, Zespół Taneczny Jaślanie, Zespół Śpiewaczy Stokrotki.
Równolegle odbył pokaz zabytkowych pojazdów, dla chętnych otwarty został zabytkowy dwór w Tarnowcu, który obecnie jest restaurowany. VI Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu uświetnił wieczorny występ zespołu Czarno-Czarni, a imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Groovinscy.
Zobacz galerię zdjęć z VI Festiwalu Smaków Regionalnych Pierogi Tarnowiec 2014 autorstwa Przemysława Janasa.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
incognito
incognito
2024 lat temu

Szanowny Panie Fotografie !!!
Proszę wytłumaczyć mi tylko jedną rzecz. Dlaczego w Pana fotorelacji nie ma ani jednego zdjęcia przedstawiającego jakikolwiek zespół reprezentujący gminę Tarnowiec
( mam na myśli zespół wokalny Tarnina, zespół Dworzanie czy też kapela Tarnowcoki)????? Czyżby od wczoraj reprezentantem Tarnowca została kapela z Jedlicza??

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x