Kultura

Być misjonarzem, to wyjątkowe powołanie

Ojciec Tomasz Podrazik, misjonarz ze zgromadzenia Ojców Białych, 8 i 9 kwietnia br. gościł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach oraz Zespole Szkół w Szebniach i Warzycach.

Być misjonarzem, to wyjątkowe powołanie
Duchowny od 5 lat pracuje w Afryce. Zajmował się afrykańską młodzieżą w Zambii i Tanzanii, między innymi chorymi na AIDS, sierotami, pozbawionymi opieki, pomagał też dzieciom ulicy. Niestraszny mu jest ten odmienny świat ani wysokie temperatury.
Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą opowiadał o pracy misyjnej oraz przybliżył historię, kulturę i tradycje mieszkańców Tanzanii, Zambii oraz Republiki Południowej Afryki. Uczestnicy spotkań, zaciekawieni odrębnością dalekiego kraju, zadawali szereg bardzo różnych pytań, na które Ojciec chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Całość opowieści misjonarskich poparta była wystawą eksponatów przywiezionych z Czarnego Lądu, których każdy mógł dotknąć i dokładnie obejrzeć. Doskonałym przerywnikiem barwnych opowieści była gra na bębnach afrykańskich.
Misjonarz obecnie przebywa na urlopie i przygotowuje się do wyjazdu na stałe do Tanzanii. Na misjach w Afryce chce całkowicie poświęcić się pracy z młodzieżą. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali od O. Tomasza błogosławieństwo w języku suahili.
Dziękujemy Ojcu Tomaszowi za „wspólną wyprawę na Czarny Ląd’”. Życzymy mu zdrowia i dalszych sukcesów w pracy apostolskiej.
GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x