KulturaMBP

Co łączy krzyżackich łupieżców z symulatorem ruchu ?

Odpowiedź na to pytanie pełne ortograficznych pułapek znaleźli uczestnicy regionalnego dyktanda „Jasielszczyzna zna polszczyznę”, które już po raz drugi Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Dyktando odbyło się 29 października 2013 r. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

Co łączy krzyżackich łupieżców z symulatorem ruchu ?
Niech żałują Ci co nie wzięli w nim udziału. Atmosfera i wibrujące emocje nastrajały do pozytywnej rywalizacji. Jednak już o godz. 10.00 wszyscy byli skupieni i gotowi, by zmierzyć się z ortografią, gramatyką i … własnym stresem. A było z czym. Autorką tekstu „Golesz” była polonistka Aleksandra Dacyl. Treść dyktanda wszystkim się bardzo podobała, zawierała bowiem elementy regionalne i współczesne. Uczestnicy podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli. Ogółem napisane dyktanda odważyło się oddać prawie 120 osób.
Co łączy krzyżackich łupieżców z symulatorem ruchu ?
W trakcie obrad jury nikt się nie nudził. Można było obejrzeć filmy o tematyce językowej, a także animacje stworzone w trakcie warsztatów, które od kilku lat prowadzi zaprzyjaźniona z naszą Biblioteką Aniela Lubieniecka. Konkursy słowne i quizy zostały przyjęte z entuzjazmem, a cukierki osładzały oczekiwanie na werdykt.
Co łączy krzyżackich łupieżców z symulatorem ruchu ?
Jury w składzie: Aleksandra Dacyl – przewodnicząca, Anna Bełda, Renata Erban, Anna Kamińska- Grzesiak, Aneta Gorgosz, Bożena Gogosz, Barbara Sokołowska, Anna Tyrpak, Bożena Dziadzio, Bożena Krzyżak, Małgorzata Kłusek, przyznało nagrody w następujących kategoriach:
SZKOŁA PODSTAWOWA:
Miejsce 1 – Kacper Augustyn
Miejsce 2 – Aleksandra Potempa
Miejsce 3 – Wiktoria Śliwa
GIMNAZJUM:
Miejsce 1 – Maja Piskadło
Miejsce 2 – Szymon Dolny
Miejsce 3 – Zuzanna Nowak
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:
Miejsce 1 – Joanna Machowska
Miejsce 2 – Aleksandra Lechowska
Miejsce 3 – Michał Myśliwiec
DOROŚLI:
Miejsce 1 – Anna Czajka-Bubniak
Miejsce 2 – Anna Puchała
Miejsce 3 – Agnieszka Kuczała
Gratulujemy zwycięzcom i już zapraszamy do wspólnej językowej zabawy za rok!
Współorganizatorem dyktanda był Jasielski Dom Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Jakoś cichutko o kosztach takiego „przedsięwzięcia”……

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x