r e k l a m a
KulturaMDKWażne wydarzenia

Czytanie na dobry początek w jasielskiej MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z najmłodszymi czytelnikami  i zaproszonymi gośćmi zainaugurowała X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.  Tradycyjnie, coroczne spotkanie rozpoczęło głośne odczytanie Lokomotywy Juliana Tuwima z udziałem wiceburmistrza Leszka Znamirowskiego, druha Leszka Woźniackiego, europejskich wolontariuszy – Daniele z Włoch i Carmen z Hiszpanii oraz dyrektor MBP Małgorzaty Piekarskiej.

Czytanie na dobry początek w jasielskiej MBP
Inauguracja odbyła się w Parku Miejskim. W spotkaniu otwierającym ogólnopolski tydzień promocji czytelnictwa wśród najmłodszych udział wzięli wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 3 i Bajkowego Przedszkola. Prócz najważniejszego – możliwości obcowania z książką, dzieci miały także okazję do zabawy.
W ciekawe zorganizowanie czasu uczestnikom spotkania aktywnie zaangażowali się wolontariusze ze Stowarzyszenie STRIM z Krakowa, harcerze i bibliotekarze.  Najmłodsi dodatkowo mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, jakie zaproponowały trzy filie biblioteczne. Dzieci z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 udały się   w podróż do krainy legend i dowiedziały się Dlaczego wieje wiatr w Dolinie Rodanu. Wychowankowie SP nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 6 zwiedzili Europę z latającym pieskiem Vipo, zaś najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 11 udali się w wyprawę z baśnią   i legendą po Europie.
Czytanie na dobry początek w jasielskiej MBP
Drugi dzień w ramach tygodnia aktywnej promocji czytelnictwa wśród najmłodszych  w  Czytelni Głównej MBP upłynął pod hasłem Czytanie łączy czasy. Nieformalna grupa młodzieży MAKAMZA, realizująca projekt HAPPY LEGend w ramach programu Młodzież  w Działaniu, dostarczyła niezapomnianych wrażeń zaproszonym dzieciom z SP nr 1 i ZSM nr 2. Quizy, zagadki, zabawy plastyczne, a wszystko w kręgu jasielskich legend.  Dwie filie biblioteczne z kolei zaproponowały najmłodszym niecodzienną wizytę. Głośne odczytanie wiersza Pali się J. Brzechwy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z udziałem kom. Wiesława Latoszka i zastępcy kom. Bogdana Ziemby, fragmenty Emila ze Smalandii A. Lindgren  w Komendzie Powiatowej Policji z udziałem kom. Roberta Woźnika na długo pozostaną w pamięci uczestników spotkania.
W wyjątkowej wizycie wzięły udział dzieci z SP nr 4 oraz Przedszkola Miejskiego nr 9   z oddziałami integracyjnymi. Spotkaniu towarzyszył szereg pokazów m.in. tego jak wygląda wóz strażacki czy policyjny motocykl. Najmłodsi mogli także sprawdzić się w roli strażaka bądź policjanta.
Wszystkim propozycjom czytelniczym, jakie zaproponowała jasielska MBP towarzyszyły ciekawe konkursy, gry i zabawy.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x