Kultura

Doroczne spotkanie poetów Podkarpacia

XVII Doroczne Spotkanie Poetów w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, które odbyło się 27 października br., zgromadziło 70 poetów z województwa podkarpackiego.

Doroczne spotkanie poetów Podkarpacia (kliknij aby powiększyć)
Wielu z nich może się już pochwalić własnymi wydawnictwami. Tegoroczna edycja zgromadziła imponującą liczbę utworów poetyckich, które zostały wydane w tomiku pt. „XVII Doroczne Spotkanie Poetów”. Dla wielu poetów – amatorów jest to jedyna szansa zaistnienia w środowisku pisarskim województwa podkarpackiego.
W tegorocznym spotkaniu udział wzięły także poetki ludowe z powiatu jasielskiego: Maria Tomasik oraz Maria Bielamowicz, których wiersze znalazły się w wydanym tomiku oraz promotor i wydawca ich utworów S. Ablewicz z GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz B. Smyka z GOK w Tarnowcu.
Podczas uroczystej gali poeci przedstawili swoją twórczość. Wśród recytowanych utworów znalazły się „Na obczyźnie” M. Tomasik oraz „Patrzę na pola zielone…” M. Bielamowicz. Wspomniano również o poetce ludowej Michalinie Kurowskiej z Żółkowa, której imieniem nazwano „Klub Michalina” zrzeszający twórców ludowych z powiatu jasielskiego.
Koncert gitarowy przygotowany przez uczennice przemyskiej szkoły muzycznej wprowadził uczestników w nastrój zadumy i melancholii, a dyrekcja i pracownicy Przemyskiego Centrum Kulturalnego stworzyli piękną i niepowtarzalną atmosferę pełną podziwu i godną do naśladowania.
GBP w Szebniach, GOK w Tarnowcu

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x