JDKKulturaWażne wydarzenia

,,Drugi rozdział" w ramach III Jesiennych Spotkań z Teatrem

Sztuka „Drugi rozdział” Neila Simona, w wykonaniu powszechnie znanych z telewizyjnych ekranów aktorów była kolejną propozycją Jasielskiego Domu Kultury w ramach III Jesiennych Spotkań z Teatrem. Spektakl, z którym do Jasła przyjechał Teatr Capitol z Warszawy obejrzał nadkomplet publiczności.

Mieli 3 i 4 promile. Skończył na studzience (fot. JDK)
„Drugi rozdział” w reżyserii Wojciecha Adamczyka, to podana w dość lekkiej formie opowieść o nierozerwalnie związanych z ludzką egzystencją problemach, z którymi zmagają się jej bohaterowie: o poszukiwaniu szczęścia, miłości, małżeństwie, zdradzie, samotności, śmierci i przyjaźni. Wiek i doświadczenie niczego im nie ułatwia i nie chroni przed popełnianiem błędów.
Owdowiały niedawno pisarz George nie może się pogodzić ze stratą. Wspominając 12 szczęśliwych lat spędzonych z ukochaną żoną popada w depresję. Jego brat Leo, obracający się w świecie filmu, próbuje go wyrwać z marazmu, podsuwając najlepszą rozrywkę jaka przychodzi mu do głowy – kobiety, co tylko wywołuje jeszcze większe zamknięcie w sobie Georga. Z kolei żona Leo – Faye namawia do rzucenia się w wir życia swoją przyjaciółkę Jenny, kobietę wyjątkowo poukładaną i spokojną, świeżo upieczoną rozwódkę, rozczarowaną mężczyznami po nieudanym małżeństwie z dość rozrywkowym futbolistą.
Mieli 3 i 4 promile. Skończył na studzience (fot. JDK)
Żadne z popychanych ku sobie bohaterów nie chce słyszeć o kolejnym związku, ale gdy się przez przypadek poznają, zaczyna działać chemia. Ciężko zakochani, zachowują się jak dwójka szalonych nastolatków, nie słuchają przyjaciół, którzy z kolei odradzają im pochopny związek, tylko po dwutygodniowej znajomości biorą ślub. Już podróż poślubna pokazuje obydwojgu, że postąpili lekkomyślnie nie dając sobie czasu na wzajemne poznanie. Ale na namysł jest już za późno, więc próbują ratować związek, co im się udaje ku uciesze publiczności. Gorzej jest ze związkiem Leo i Faey…
Atutem przedstawienia byli bez wątpienia aktorzy: Tamara Arciuch w roli Jenny, Daria Widawska, jako Faye, Bartek Kasprzykowski (Leo) i Piotr Grabowski (George). Widzowie docenili ich świetną grę ogromnymi brawami.
Mieli 3 i 4 promile. Skończył na studzience (fot. JDK)
Widzów tegorocznych jasielskich spotkań teatralnych czekają jeszcze dwa spektakle: „Biała bluzka” – kultowe przedstawienie według opowiadania Agnieszki Osieckiej z wybitną kreacją Krystyny Jandy (w czwartek 24 listopada o godzinie 18.), którą wystawi warszawski Teatr Polonia oraz „Miłość i polityka”, sztuka Pierre Sauvila, w wykonaniu aktorów Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy, w którym wystąpią: Joanna Liszowska, Agnieszka Łopacka, Jerzy Bończak, Michał Kula i Piotr Machalica.
***
Sponsorami III Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska oraz Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x