JDKKultura

Dziadek do orzechów w JDK

Niepowtarzalny nastrój świąt Bożego Narodzenia podkreślony piękną scenografią, znakomici tancerze, choreografia zespolona z muzyką Piotra Czajkowskiego podbiły serca widzów. Klasyczne dzieło znakomitego rosyjskiego kompozytora – „Dziadek do orzechów”, zaprezentowali w Jaśle artyści Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

Dziadek do orzechów w JDK
W wigilijny wieczór przy świątecznej choince dzieci rozpakowują prezenty. Klara (główna postać opowieści) otrzymuje w prezencie dziadka do orzechów. Dzieci bawią się swoimi nowymi zabawkami, po czym udają się na spoczynek. Później akcja baletu przenosi się do snu Klary, która ratuje z opresji tytułowego dziadka do orzechów, a on przemienia się w przystojnego księcia i zabiera swoja wybawczynię w podróż do Krainy Słodyczy.
Dziadek do orzechów w JDK
Spektakl zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 6 grudnia br. w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem.
Dziadek do orzechów w JDK
Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A. Lwowscy artyści z wielką pieczołowitością przedstawili muzyczną opowieść znakomitego rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego, wprowadzając przybyłych do Jasielskiego Domu Kultury w klimat świąt Bożego Narodzenia.
Dziadek do orzechów w JDK
Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami i długo nie chcieli się z nimi rozstać.
pch (JDK)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x