r e k l a m a
InwestycjeMiastoWiadomości

Nowa pracownia chemiczna w jasielskiej „Dwójce”

W grudniu ubiegłego roku w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle oddano do użytku nowoczesną pracownię chemiczną. Pracownia została  ufundowana przez Fundację LOTOS – jako nagroda główna za projekt naukowo-badawczy w ramach siódmej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Wartość nagrody przekazanej przez firmę wyniosła 150 tys. zł.

Nowa pracownia chemiczna w jasielskiej „Dwójce”

Zwycięski projekt „Chcieć to móc, więc stop i dość! W jaki sposób pomóc młodym jaślanom wyplątać się z sieci mowy nienawiści i dezinformacji?”, realizowany był w poprzednim roku szkolnym przez młodych badaczy tej szkoły: Filipa Hałuchę, Tymoteusza Turka i Jakuba Reczka pod opieką Elżbiety Dubiel. Uczniowie analizowali problem agresji słownej w internecie, a wyniki swoich dociekań zaprezentowali w petycji skierowanej do burmistrza dotyczącej wprowadzenia działań w tym zakresie.

JLN z LOTOSEM to przedsięwzięcie edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży interesujących się różnymi dyscyplinami naukowymi, które pozwala na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności w praktycznym działaniu, poza systemem klasowo-lekcyjnym. Fundacja LOTOS, a wcześniej spółka LOTOS od 2013 roku angażuje się we wspieranie tej inicjatywy.

To dla nas bardzo ważne, że możemy, jako firma uczestniczyć w życiu miasta, a tym bardziej wspierać tego typu inicjatywy skierowane do młodych ludzi. Dzięki pasji tych trzech uczniów, w tej szkole powstała nowoczesna pracownia chemiczna, którą z przyjemnością ufundowaliśmy. Chemia jest wszędzie, otacza nas, nasza firma również zajmuje się chemią, stąd też jest to dla nas szczególnie miłe wydarzenie – mówił podczas otwarcia pracowni Jacek Gogola, Prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura S.A.

Z kolei Ryszard Pabian, burmistrz Jasła podziękował spółce LOTOS za stałe zaangażowanie, nie tylko w działania wspierające edukację i program Jasło Miasto Wiedzy, ale również za wsparcie jakie firma przekazuje na rzecz innych zadań prowadzonych na terenie miasta – Dzięki tej współpracy w naszym mieście zrealizowanych zostało wiele zadań i to nie tylko tych dotyczących edukacji, ale również takich, które obejmują działalność społeczną i kulturalną.  Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni, że zawsze jako firma, która tutaj funkcjonuje, wspieracie nas w działaniach na rzecz miasta.

Dotychczasowa sala chemiczna w „Dwójce” została zmodernizowana i dostosowana do wymogów bezpieczeństwa przy przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych. Wyposażono ją w nowe meble odporne na działanie odczynników chemicznych oraz w nowatorskie pomoce dydaktyczne – zestawy do przeprowadzania ćwiczeń w grupach, sprzęt i szkło laboratoryjne, multistatywy, barwne tapety, plansze i tablice dydaktyczne, modele przestrzenne atomów i innych struktur chemicznych oraz odzież ochronną.

Podczas oficjalnego oddania pracowni chemicznej do użytku, uczniowie, wykorzystując nowe wyposażenie i sprzęt laboratoryjny, zaprezentowali gościom i społeczności szkolnej ciekawe doświadczenia chemiczne.

Urząd Miasta w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
binance odkazový kód
5 miesięcy temu

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

munchral
munchral
4 miesięcy temu

Chemia Królowej Nauk

^Inregistrare pe Binance
2 miesięcy temu

I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article. https://accounts.binance.com/ro/register?ref=B4EPR6J0

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x