r e k l a m a
KulturaMBP

Dzień Bezpiecznego Internetu – „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie”

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w związku z obchodami 7 lutego 2012 Dnia Bezpiecznego Internetu organizuje w dniach 6 – 18 lutego kampanię informacyjną poświęconą bezpieczeństwu w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu – „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie”
Propagując ideę bezpiecznego surfowania MBP w Jaśle 7 lutego 2012 r. przygotowała szereg imprez adresowanych do różnych grup odbiorców:
O godz. 8.00 odbędzie się prezentacja kampanii „Wnuki w sieci” skierowanej przede wszystkim do osób starszych, które pod nieobecność rodziców zajmują się dziećmi. To właśnie babciom i dziadkom sygnalizowana jest kwestia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Kampania zachęca osoby starsze do rozmowy ze swoimi wnukami na temat tego jak unikać zagrożeń pojawiających się w Internecie.
O godz. 11.00 uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapoznają się z historią Internetu oraz najczęściej występującymi zagrożeniami m.in. cyberprzemocą i niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci, dowiedzą się jak radzić sobie w niektórych trudnych sytuacjach, związanych z korzystaniem z sieci.
O godz. 12.00 najmłodszym czytelnikom zostaną zaprezentowane filmy animowane. Poprzez przygody bohaterów dzieci poznają różne formy zagrożeń związanych z Internetem, dowiedzą się jak im zapobiegać i do kogo należy zwrócić się o pomoc.
Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie” – ma zwrócić uwagę rodziców, dziadków i opiekunów na fakt, iż Internet powinien być elementem łączącym pokolenia, że można razem z najmłodszymi poznawać korzyści z surfowania, wytłumaczyć dziecku zasady bezpiecznego surfowania, pomóc gdy coś je przestraszy czy zaniepokoi online.Mając na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży, problematykę związaną z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych, gier, wymianą plików P2P i innymi formami komunikacji online m.in. czatami i komunikatorami oraz zwalczanie cyberprzemocy, MBP w Jaśle przygotowała materiały informacyjne dla dzieci, rodziców, opiekunów m.in. 10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci, informacje dla rodziców o cyberprzemocy w sieci. (Wszystkie materiały informacyjne pochodzą z Polskiego Centrum Programu „Safer Internet”)
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x