KulturaMDK

Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

W tym roku Dzień Dziecka z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle obfitował w same niespodzianki. Najpierw pogoda zaskoczyła wszystkich, którzy przybyli tłumnie i musieli zmieścić się w niewielkim przecież budynku MDK-u, potem Mikołaj rozdawał prezenty, a na koniec 12 par wzięło udział w Maratonie z ING Bankiem Śląskim, który odbył się na największej, choć wcale nie dużej sali widowiskowej MDK. Radości było dużo, dzieci wcale nie chciały iść do domu; impreza trwała na całego do prawie godziny 20.00.

Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
Ale od początku. Planowane zabawy w Ogrodzie Jordanowskim musiały zmienić trochę formę i zostały przeprowadzone w budynku. Najpierw, na rozgrzewkę dzieciaki razem z różowym królikiem tańczyły w rytm znanych przebojów. Potem odbyło się rozdanie nagród w konkursie na zakładkę do książki wykonaną za pomocą quillingu, w którym nagrody ufundowała właścicielka sklepu odzieżowego Grażyna Sobol. Konkurs wygrała Zofia Adamska.
Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
Następnie miał miejsce konkurs organizowany od początku działalności MDK-u – malowanie kredą na asfalcie w wersji domowej, czyli malowanie pisakami po balonikach. Pięknie ozdobione balony zawisły w holu MDK-u. Po malowaniu na balonikach przyszła kolej na happening plastyczny CHIMERY, gdzie 5 drużyn z materiałów zupełnie nietrwałych wykonało m.in.: Elegancika, Syrenkę i Konia. Najlepsza praca została wybrana poprzez aplauz publiczności.
Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
W tym czasie w budynku odbywała się gra terenowa – miała być ogrodową, ale z wiadomych przyczyn 15 stoisk z zadaniami musiało zmieścić się w środku. Zabawę przygotowali wolontariusze z Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu MOC WOLONTARIATU w Jaśle. Ostatnie zadanie polegało na odnalezieniu rzeczy lub osoby niepasującej do święta z okazji Dnia Dziecka. Jeden z uczestników od razu znalazł niepasującą rzecz: „Proszę pani – deszcz!”. Oprócz deszczu na zewnątrz, w środku zjawił się zupełnie niezapowiedziany Mikołaj, który rozdał uczestnikom gry nagrody ufundowane przez dostawcę internetu, telewizji i telefonii na terenie Jasła – firmę TELGAM.
Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
Potem, zupełnie niespodziewanie, wystąpili wszyscy podopieczni Moniki Kubas-Gozdeckiej, prowadzącej w MDK-u zajęcia z tańca nowoczesnego. 50 dzieci wykonało jednocześnie 5-minutowy układ taneczny.
W międzyczasie dzieciaki mogły zaprezentować swoje talenty i na scenie MDK-u powiedzieć do mikrofonu wiersz lub zaśpiewać piosenkę. Każde występy były nagradzane słodyczami ufundowanymi przez Zbigniewa Drankę, byłego wieloletniego dyrektora MDK-u, państwa Schabińskich i firmy Liwocz oraz cukierni Roksana ze Strzyżowa.
Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
Na zakończenie odbyły się drużynowe konkurencje sportowe, takie jak przeciąganie liny, kręgle i siatkówka oraz wspomniany Maraton, który wygrali córka Justyna i tato Mariusz. Ogromny puchar i medale dla każdego uczestnika ufundował ING Bank Śląski.
Ponadto w każdym kącie budynku MDK-u można było znaleźć jakąś atrakcję przygotowaną dla najmłodszych. Z kuchni rozdawano gofry, w sali na parterze robiono śmieszne zdjęcia z fotobudki FullofFun z Rzeszowa, w hollu stała również sztuczna krowa do dojenia, przy wejściu można było zapisać się i wygrać nagrody przy stoisku przygotowanym przez Oriflame, na I piętrze pracownice Centrum Nauki i Biznesu ŻAK z Jasła przepięknie malowały dzieciom twarze, na II piętrze dzieciaki z rodzicami grały w szachy, a przed budynkiem w strugach deszczu – mimo wszystko! – można było poskakać na euro bungee.
Dzień Dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
Wszystkie atrakcje były zupełnie za darmo, dzięki: Starostwu Powiatowemu w Jaśle, Urzędowi Miasta Jasła, który sfinansował wynajem urządzeń rekreacyjnych w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani, Jasielskiemu Stowarzyszeniu CONSENSUS, które bardzo pomogło w organizacji imprezy, firmie Habys, która sfinansowała wynajem fotobudki, firmie Telgam, cukierni Liwocz i Roksana, ING Bankowi Śląskiemu, firmie LOTOS SA i Karpackiej Spółce Gazownictwa oraz stacji paliw BP, które ufundowały upominki dla dzieci, Jasielskiej Sieci Sklepów MPM, które napoiły dzieci, a było ich bardzo dużo!
Bez Was – drodzy współorganizatorzy i sponsorzy – ten Dzień Dziecka nie byłby pogodny, mimo takiej nieprzychylnej pogody!
Dziękujemy również wolontariuszom z MOCY WOLONTARIATU i ich opiekunce – pani Ilonie Drance, którzy spisali się wspaniale przy kolejnej już imprezie organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
A wszystkie dzieci zapraszamy do nas przez cały rok!
MDK w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x