r e k l a m a
KulturaMDK

Dzień Edukacji Globalnej w MDK

W dniach 21 oraz 25 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyły się Dni Edukacji Globalnej. Pierwsze spotkanie zgromadziło na naszej sali najmłodszych miłośników podróży, którzy mieli okazję zobaczyć malowniczą i egzotyczną Mongolię, o której opowiadał pan Piotr Gogosz – jaślanin z pochodzenia, podróżnik z zamiłowania. Pan Piotr prezentując zdjęcia z tego pięknego kraju mówił o zwyczajach oraz tradycjach tamtejszej ludności, a także poruszał wiele ciekawych kwestii na temat historii i geografii tego kraju.

Dzień Edukacji Globalnej w MDK
Dzieci miały sposobność wcielić się na chwilę w mieszkańców Mongolii przymierzając charakterystyczne dla tego kraju stroje, mogły również na własne oczy zobaczyć niektóre wyjątkowe eksponaty: jak czarkę, z której pija się w Mongolii herbatę, groty strzał itp. 25 listopada Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle odwiedzili natomiast uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, którzy także wysłuchali prezentacji pana Piotra. Na pewno spotkanie to było dla nich cenną lekcją, a być może również inspiracją do podjęcia przez nich w przyszłości podobnych podróży. Po ciekawych opowieściach z Mongolii młodzież obejrzała film „ Żywnościokilometry” w reż. Tadd’a Fetting’a.
Dzień Edukacji Globalnej w MDK
Hasłem tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej było bowiem BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE, dlatego też pokazano dokument o tematyce dotyczącej problemu żywności na świecie, a dokładniej kwestii: jaką ilość kilometrów musi przebyć jedzenie aby trafić na nasze stoły.
W filmie zostało poruszonych wiele wątków, które wiążą się z negatywnymi obliczami globalizacji.
Spotkania zorganizowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej miały na celu uświadomienie przybyłym osobom zjawiska globalizacji, które z jednej strony ma swoje pozytywne konsekwencje, ale także w wielu dziedzinach życia powoduje nieodwołalne zniszczenia na różnych płaszczyznach.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x