JDKKultura

Eko Maniacy na Osiedlach Mickiewicza i Ulaszowice

Plastyczne prace ekologiczne, układanie puzzli, sadzenie kwiatów i krzewów w doniczkach, gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych, czy Eko Quiz – to atrakcje kolejnych lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, tym razem spędzonych z Zielonymi Żabkami. Imprezy prowadzili animatorzy z krakowskiego Teatru Aplauz wraz z instruktorami z JDK.

Eko Maniacy na Osiedlach Mickiewicza i Ulaszowice
Eko Maniacy na Osiedlach Mickiewicza i Ulaszowice
Artyści z Krakowa postawili na ekologię. W programie Eko Maniacy poprzez zabawę starają się przekazywać wiedzę na temat recyklingu, czyli drugiego życia produktów. Zielone Eko Żabki zaprosiły dzieci do tworzenia, wyklejania i malowania eko obrazów 3D na deskach. Następnie wszyscy chętni mogli posadzić kwiaty i krzewy w doniczkach oraz umieścić na nich ekologiczne ozdoby. Każdy mógł pomalować wybrany przez siebie papierowy owoc i umieścić go na dużym drzewie z płyt „drewnianych”. Sporym zainteresowaniem cieszył się quiz o tematyce ekologicznej. Dzieci chętnie bawiły się Chustą Klanza, a tej zabawie towarzyszyły również zadania sprawnościowe. Długa kolejka chętnych ustawiła się do wyścigu z taczkami. Milusińscy mogli wykazać się zręcznością podczas zabawy gigantycznymi bierkami. Na wszystkich czekały słodkie nagrody tym razem ufundowane również przez zarząd Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Zwieńczeniem imprezy był jak zwykle konkurs rysunkowy którego tematem był: „Kolorowy Eko Świat”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a różnorodność potraktowania tematu potwierdziła fakt, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.
Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x