Kultura

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018 – Zapowiedź

Już po raz trzeci, z klasztoru jasielskich Franciszkanów w Jaśle wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, ogólnopolska inicjatywa przeżywania męki i śmierci Jezusa w sposób ekstremalny.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018 - Zapowiedź
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018 - Zapowiedź
23 marca wieczorną Mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego pątnicy rozpoczną nabożeństwo drogi krzyżowej na trasach: św. Franciszka Jasło – Liwocz – Jasło – 41 km i św. Antoniego Jasło – Dukla – 43 km oraz dwóch nowych, św. Maksymiliana Jasło – Tarnowiec – Jasło – 41 km i bł. Michała i Zbigniewa Jasło – Gorlice – 40 km.
W ubiegłym roku w jasielskiej EDK wzięło udział ponad 500 osób. Zapisy rozpoczynają się 25 lutego i możliwe są wyłącznie przez stronę internetową. Limit miejsc – 600 osób. Prosimy o zapisanie się przed 16 marca ze względu na konieczność zamówienia pakietów dla uczestnika (rozważania, opaska na nadgarstek, odblask, opis trasy). Koszt pakietu ok. 10 zł. Płatne podczas spotkania informacyjnego (12 marca) lub w dniu wyruszenia EDK przy odbiorze pakietu. Po 16 marca nie gwarantujemy otrzymania pełnego pakietu.
Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 12 marca godzina 19:00 w kaplicy św. Maksymiliana w kościele Franciszkanów w Jaśle. Limit uczestników na wszystkie trasy to 600 osób i może ulec zmianie w zależności od frekwencji i zainteresowanych. Szczegóły tego ekstremalnego wydarzenia na plakacie.
Jasielscy Franciszkanie nie są organizatorami EDK, są jedynie koordynatorami idei. Z racji na spore ryzyko i ekstremalny charakter EDK każdy uczestnik bierze udział w tym nabożeństwie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Dzieci i osoby niepełnoletnie wychodzą na trasę EDK pod opieką osób pełnoletnich. Koordynatorzy EDK dołożą wszelkich starań by przeżycie tego nabożeństwa było bezpieczne, stąd prośby o modlitewną opiekę nad uczestnikami EDK i pomoc służb, które zostaną poinformowane o wydarzeniu.
Zapisy na oficjalnej stronie EDK: www.edk.org.pl Więcej informacji na: www.facebook.com/JASLO.EDK
o. Łukasz Pazgan
Lider EDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x