Kultura

Enej gwiazdą Bieckiego Festiwalu Kultury

Z okazji 500-lecia urodzin Marcina Kromera, wybitnego bieczanina, człowieka renesansu, humanisty, historyka, pisarza, znawcy muzyki, biskupa warmińskiego, w dniach 29 i 30 września w Bieczu odbędzie się Kromeriana – Biecki Festiwal Kultury. Obchody rocznicowe rozpoczną się uroczystą Mszą św. w Kolegiacie Bożego Ciała w Bieczu.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)
Impreza będzie posiadała bogaty program uwzględniający m.in. spektakl 3D mappingu – za pomocą obrazów malowanych najnowocześniejszymi technikami wizualnymi i dźwiękowymi zostanie przedstawiona historia miasta i osób z nim związanych. Podczas Kromeriany zobaczymy również spektakl historyczny „Vita Cromeri” w którym udział wezmą profesjonalni aktorzy, Teatru Nomina Rosae z Nowego Sącza.
W rynku zostaną zaaranżowane stoiska, kiermasze rękodzieła ludowego i artystycznego, pamiątki, punkty handlowe. Odbędą się występy zespołów muzycznych – Ciryam, Illuminandi, Burjan, Zoria oraz wystąpi zespół Enej. W tych dniach zostaną udostępnione dla zwiedzających nieodpłatnie wszystkie zabytki Biecza. Zorganizowane zostaną gry terenowe związane z historią kata i legendarną „Szkołą Katów” oraz postacią Królowej Jadwigi.
W średniowiecznych lochach będzie możliwość spotkania z katem oraz wysłuchania opowieści katowskich. Podczas imprezy będzie bita pamiątkowa, okolicznościowa moneta i odbędzie się będzie Turniej Rycerski o mieszek zbója Becza. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny! Zapraszamy wszystkich do Biecza! Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kola
kola
2024 lat temu

Brawo moderatorzy czytaj cenzura. Napisałem że organizacja konceru w Bieczu była fatalna z koncertem tydzien temu organizowanym w Tarnowie.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x