r e k l a m a
Kultura

Fantasmagorii plusz w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle

16 maja 2012 roku o godzinie 1600 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle odbędzie się promocja tomiku poezji Daniela Korczykowskiego „Sentymentalna fantasmagoria”.

Plakat (kliknij aby powiększyć)
Autor to mieszkaniec Jasła. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, specjalność nauczycielska. Na swoim koncie ma trzykrotny występ w programie TVP „Jaka to melodia?”.
Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w 2004 roku. Publicznie po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle na II Wieczorze Twórczości Młodych w 2009 roku. Później prezentował je na kolejnych trzech Wieczorach w 2010, 2011 i 2012 roku. W 2011 roku dwa jego wiersze opublikowane zostały w „Przeglądzie Edukacyjnym” w Łodzi.
Należy do internetowego serwisu poetyckiego eMultipoetry. Jeden z jego wierszy został wyświetlony 9 kwietnia 2012 roku na murze kamienicy przy ul. Brackiej 1 w Krakowie. W kwietniu tego roku udało mu się wydać część wierszy. Daniel Korczykowski to miłośnik kwiatów, muzyki i poezji, wrażliwy i uczuciowy. Jednym słowem romantyczna dusza. I cechy te znalazły odzwierciedlenie w jego poezji. Jego wiersze emanują uczuciem. W niektórych z nich autor utożsamia się z podmiotem lirycznym.
Część z nich natomiast to czysta aczkolwiek piękna fantasmagoria. Wszystkie je czyta się z przyjemnością. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.
Grażyna Jędryczka
PBW Filia w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
agus
agus
2024 lat temu

Gratulacje kochany:))))

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x