KulturaMBP

Festiwalowe brzmienia – koncert Kremlowskich Kurantów

Co roku, w ramach Festiwalu Poezji i Prozy organizowany jest koncert piosenki poetyckiej. W tegorocznej edycji, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury, zapraszają na koncert zespołu Kremlowskie Kuranty.

Plakat
Zespół Kremlowskie Kuranty został założony w 1986 r. w Jaśle przez Ireneusza Dańko. Nazwa zespołu nawiązuje do tytułu socrealistycznego dramatu Mikołaja Pogodina.Grupa wywodzi się z punkowej sceny, ale muzyczniewymyka się utartym schematom.
Muzyka z racji poetyzujących tekstów lidera Irka Dańko bywa określana punkową poezją śpiewaną. Dotychczas zespół wydał płyty „Ludzie to lubią”, „Zanim”, „Tam ta da dam”, „Przemyśl mnie”, „Piosenki 1986-2011″ wybór nagrań z 25 lat działalności . Na wiosnę 2014 wyszła ostatnia płyta „Boska rzecz”. Na koncercie zaprezentowane zostaną stare i nowe piosenki m.in. Przerwana pieśń , Przeklęty los, Dziewczyna, Tam ta da dam, Piosenka o końcu świata.
Koncert odbędzie się 25 września 2014 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Bezpłatne bilety wstępu do odebrania w Czytelni Głównej MBP w Jaśle oraz sekretariacie JDK od 17 września 2014 r.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x