KulturaMBP

Festiwalowy mix literacki w bibliotece

Mamy ogromną przyjemność już po raz ósmy zaprosić Państwa na cykl spotkań zorganizowanych w ramach VIII Festiwalu Poezji i Prozy zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Polski! Po-wiedz to!” w MBP
Festiwalowy mix literacki w bibliotece
Zawsze staramy się, aby nasze propozycje literackie były urozmaicone. Tak będzie i tym razem. 25 września o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie „Rozmowy o Miłoszu i Herbercie” czyli spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, wybitnym krakowskim literaturoznawcą, od wielu lat współpracującym z „Tygodnikiem Powszechnym”. Ostatnia jego książka Miłosz.Biografia ukazała się w 2011 r. Pisanie biografii Miłosza było oczywiście fantastyczną przygodą, zwłaszcza dlatego, że poprzez jego życie poznawałem historię XX wieku – powiedział w jednym z wywiadów. Autor za tę książkę otrzymał Nagrodę Kościelskich.
W zupełnie innym klimacie 26 września o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z Romanem Bromboszczem, artystą net artu i pomysłodawcą ruchu poezji cybernetycznej. Poeta należy do grupy Perfokarta, jest autorem trzech tomików poetyckich oraz książki z teorii sztuki Estetyka zakłóceń.
Polski! Po-wiedz to!” w MBP
Festiwalowy mix literacki w bibliotece
W jednym z wywiadów dał wykładnię poezji cybernetycznej i określił ją jako: zaszumienie, gra językowa, zacieranie granic, wiersz poprzez algorytm, szmer. Sam jednak przekornie uważa, że ostatecznym celem poezji cybernetycznej jest nieśmiertelność tych, którzy się nią posługują.
W tym samym dniu o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Zośką Papużanką, autorką „Szopki”. Ta debiutancka powieść odbiła się głośnym echem wśród miłośników literatury, co samej autorce przyniosło ogromne uznanie i nominację do Paszportów „Polityki” 2012.
Nie tak dawno w naszej bibliotece odbyło spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w trakcie którego omawialiśmy „Szopkę”, dlatego z tym większą radością czekamy na krakowską pisarkę.
Polski! Po-wiedz to!” w MBP
Festiwalowy mix literacki w bibliotece
Wszystkie spotkania odbywają się w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.
Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem VIII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x