r e k l a m a
Kultura

Festyn Rodzinny w Nienaszowie

W niedzielę 26 maja przy Zespole Szkół w Nienaszowie odbył się „Festyn Rodzinny” połączony z gminnym dniem dziecka. Organizatorami był Dyrektor Zespołu Szkół przy współpracy z Radą Rodziców. Na dzieciaki czekała masa atrakcji i nagród.

Festyn Rodzinny w Nienaszowie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Całość rozpoczęła się rozgrywkami dla gimnazjów, z gmin Nowy Żmigród i Krempna, w piłce nożnej o puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusza Sobieraja. Po czterech godzinach rozgrywek zwyciężyło gimnazjum z Łężyn a kolejne miejsca zajęły po kolei gimnazja z: Nowego Żmigrodu, Nienaszowa, Krempnej i Kątów.
Festyn Rodzinny w Nienaszowie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe – dodatkowo wybrano króla strzelców, najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju.
Po zakończeniu turnieju na placu przed szkołą na dzieci czekało wiele konkursów z nagrodami. Organizatorzy rozdali ponad 200 paczek ze słodyczami, które udało im się pozyskać od sponsorów. Uczniowie przygotowali też część artystyczną dla swoich mam, bo w tym dniu przypadało ich święto.
Festyn Rodzinny w Nienaszowie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Po występach dzieci na scenie pojawił się raper i producent DPD, który rozgrzał Żmigrodzką publiczność a jego premierowy numer pod nazwą „Łapiemy Słońce” przyciągnął słoneczną pogodę do Nienaszowa.
Festyn Rodzinny w Nienaszowie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Po występie DPD zabawę taneczną prowadził zespół TAURA. Festyn mimo porannych opadów deszczu przyciągnął wiele osób a mógł się też odbyć dzięki życzliwości sponsorów, którymi byli : Dariusz Sobieraj – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Franciszek Miśkowicz – Wicestarosta Jasielski, Wójt Gminy Nowy Żmigród, Rafineria Jedlicze, Zajazd pod Małym Laskiem, Masarnia z Nowego Żmigrodu, Dyrektor GOK-u, Sklep odzieżowy „KUBUŚ”, Sklep meblowy „MASTER”.
(MS)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x