KulturaMBPWażne wydarzenia

Finał konkursu „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro”

W dniu 21 października 2011 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro” zorganizowanego w ramach projektu „Literacki Park” przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Finał konkursu „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro”
Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematem konkursu było dokończenie opowiadania, którego początek napisała Marta Mizuro, krytyk literacki, pisarka i redaktorka dwóch antologii opowiadań oraz serwisu www.opowiadanie. org. Początek opowiadania „Jak zwykle” był opublikowany na stronie internetowej biblioteki. Do udziału w konkursie zakwalifikowano wszystkie nadesłane prace. Jury w składzie: Marta Mizuro, Małgorzata Piekarska – dyrektor MBP w Jaśle oraz Beata Szybka – pracownik MBP w Jaśle, oceniając utwory brało pod uwagę poziom literacki pracy, twórczy charakter utworu, samodzielność i oryginalność, poprawność stylistyczną i językową. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda dla Karoliny Olszewskiej oraz dwa wyróżnienia: dla Pauliny Samborskiej i Aleksandry Ślisz.
Finał konkursu „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro”
Na spotkaniu z uczestnikami konkursu Marta Mizuro opowiadała o swoich zainteresowaniach literaturą, które zaczęły się już w szkole podstawowej, kiedy to napisała pierwsze opowiadanie. Literatura jest motorem jej kariery zawodowej. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, współpracowała z „Telewizyjnymi Wiadomościami Literackimi”, obecnie pisze recenzje dla m.in. „Zwierciadła”, portalu Onet.pl, portalu Polskiego Radia, na stałe pracuje w miesięczniku „Odra”. Nagrodzone prace zachwyciły ją olbrzymią wyobraźnią i poczuciem humoru.
Finał konkursu „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro”
Pracę laureatki I miejsca, Karoliny Olszewskiej można przeczytać na blogu projektu . http://literackipark.blog.onet.pl/ oraz stronie internetowej biblioteki www.mbp.jaslo.pl .
Finał konkursu i spotkanie odbyło się w ramach projektu „Literacki Park”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw i portal terazJaslo
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x