KulturaMDK

"Fist Style Crew" walczy o Great 8

Floor Wars- to światowe taneczne wydarzenie oparte na bitwach b-boyów (tancerzy Breakdance) o wejście do „GREAT 8”, czyli „Wielkiej ósemki”, która spotka się w marcu podczas turnieju głównego w Danii (w Kopenhadze).

"Fist Style Crew" z Jasła


W sobotę (5 marca) na terenie Galerii Jurajskiej w Częstochowie odbyły się międzynarodowe eliminacje – Floor Wars Polska 2011 – do światowych finałów Floor Wars w Kopenhadze. W walkach tanecznych brały udział 32 trzyosobowe grupy, w tym grupa „Fist Style Crew” z Jasła na co dzień ćwicząca w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.
Jaślanie w walkach ćwierćfinałowych ulegli grupie z Ukrainy i trzeba mówić o wielkim pechu gdyż, jak się później okazało, natrafili na zwycięzców całego turnieju.
Oskar, Piotrek i Dawid są dumni, że walczyli z mistrzami eliminacji. Grupa South Bboys Front rzeczywiście prezentowała się znakomicie, ale Jaślanie też nie mają się czego wstydzić.
"Fist Style Crew" z Jasła
Walka South Bboys Front –Ukraina & Fist Style Crew – Jasło
http://www.youtube.com/watch?v=UFsUO7kM1mE
Przybliżmy sylwetki bboyów, biorących udział w zawodach, Oskar Fior – student Medycyny -Uniwersytet Medyczny w Lublinie . „Wydaje się nie do pogodzenia bboying z wydziałem , na którym studiuję w myśl maksymy „Przede wszystkim nie szkodzić” zwłaszcza sobie. Staram się więc ostrożnie wykonywać szczególnie trudne akrobacje”.
Piotr Żółtek student Ratownictwa Medycznego WSIiZ Rzeszów – „Od 9 lat tańczę i jest to pewna filozofia i styl życia. Bboying to jeden z najtrudniejszych stylów tanecznych, a ja lubię pokonywać trudności.
Dawid Siepietowski _ „ Mam lekki oddech w studiowaniu ale nie w Bboyingu. Ćwiczę od sześciu lat i jest to dla mnie forma relaksu, chociaż ćwiczenia są intensywne. Takie walki taneczne przekonują jednak, że warto ćwiczyć”.
Tego typu eliminacje odbywały się w różnych krajach na świecie m.in USA, Filipiny, Korea, Francja, Polska. W Jury konkursu zasiedli znani w całej Europie profesjonalni tancerze: Lil Ceng z legendarnej grupy Flying Steps / Niemcy; Soon Enough – główny organizator i pomysłodawca turnieju / Dania oraz dr Hefo – Ready To Battle/ Fox Footwork / Polska.
Celem Floor Wars jest inspirowanie zarówno początkujących, jak i profesjonalistów sceny breakdance, wzajemne poparcie, a także wymiana pomysłów i doświadczeń pomiędzy zawodnikami.
W grupie Fist Style Crew często walczy także Oktawian brat Oskara. Do ćwiczących wciąż dochodzą młodzi pasjonaci sztuki breakdance, a MDK wspiera pasję i z wielką satysfakcją spogląda na determinację i trud włożony w każde ćwiczenie, każdą figurę, która tak okazale prezentuje się na scenie.
(js) MDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fascynacja88
fascynacja88
2022 lat temu

dali rade 🙂

jiks
jiks
2022 lat temu

proszę, proszę.. 😀
gratulacje tak czy inaczej! 🙂

MH
MH
2022 lat temu

Brawo chłopcy, pozdro dla Oskara i OKI

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x